RapidShare získá domény, které se na něm chtěly přiživit

0

Populární služba pro sdílení souborů prý v poslední měsících bombardovala Světovou organizaci duševního vlastnictví (WIPO) dvěma tucty stížností kvůli porušování ochranné známky jejich jména. Spousta webových stránek se chtěla přiživit na jejich značce a WIPO nakonec vyhověla.

RapidShare tak převzal domény: music-rapidshare.com, rapidshareprime.net, rapidshare-catalog.com, full-rapidshare.com, easyrapidsharedownloads.com, rapidsharese.com, rapidshare-provider.com, rapidshare-free-download.com, rapidshare-premium.com, whatsrapidshare.com, rapidshare-deposit.com, rapidshare-accounts.net, atrapidshare.com, rapidsharepremiumaccounts.com, rapidsharedownload.org.

S dalšími bude problém. RS už nahlásil další stránky nabízející pod jejich jménem vyhledávač souborů. Nejraději by přebrali všechny podezřelé služby s hesly „rapid“ a „share“ v URL. Ale na takové žádosti nikdo nepřistoupí, protože se jedná o obecné pojmy. Proto se převzetí vyhnul třeba rapidbay.net – vyhledávač souborů, který značku RapidShare znásilnil na několika místech na hlavní stránce.

Co ale bude s takovým českým share-rapid.com (.cz), který nabízí sdílení souborů také, navíc se na stránkách opírá o původní název? („Tento server je obdobou služby RapidShare a nabízí Vám možnost nahrávání Vašich souborů na naše servery a jejich uchování po dobu platnosti podle podmínek naší služby.“)

Tip: Víte, že RapidShare nedávno změnil pravidla a stahování je výhodnější než dřív? Více v článku.

Zdroj: TorrentFreak

RapidShare získá domény, které se na něm chtěly přiživit

Ohodnoťte tento článek!