Razer chce přinést špičkový zvuk i do her a VR. Koupil proto slavnou firmu THX

3

Společnost THX asi není třeba představovat. Založil ji vizionář George Lucas, když si v 80. letech uvědomil, že kina nedokážou ozvučit jeho Star Wars tak, jak si představuje. THX a její certifikace měly zaručit, že celý řetězec od nahrávání, přes mixování až po reprodukci bude podléhat přísným měřítkům na kvalitu zvuku. V roce 1983 do kin vyslal Epizodu III – Návrat Jediho, šlo o první snímek, který byl v THX promítán.

Logitech Z623 s certifikací THX
Logitech Z623 s certifikací THX

Lucasfilm vlastnil THX až do roku 2002. Pak firmu na deset let převzal Creative (mj. vytvořil první THX certifikovanou zvukovou kartu pro PC – Sound Blaster Audigy 2). Od roku 2012 byl THX nezávislou společností. Ale ani to už neplatí. Americkou společnost nově koupil Razer, výrobce herních počítačů a příslušenství.

 

Ty Ahmad-Taylor, šéf THX, na blogu říká, že firma bude pod THX působit samostatně. Současných produktů ani certifikací se obchod nijak nedotkne. Můžeme ale počítat s tím, že THX zamíří do produktů Razeru. THX má ambice definovat referenční zvukovou kvalitu i pro herní účely a virtuální realitu.

Firma aktuálně stojí na třech pilířích. Certifikuje produkty, takže garantuje vysokou kvalitu kin, domácích spotřebičů, streamingových služeb, televizí nebo reprosoustav v autech. Dále spolupracuje s hudebníky na dokonalém ozvučení koncertů. Samotné THX pak také vyvíjí vlastní zesilovače, reproduktory a jiný hardware.

Vtipné je, že když teď THX vlastní Razer, bude muset spolupracovat i se svými rivaly. Se značkou THX je dlouhodobě spjat především Logitech, největší konkurent Razeru v oblasti herních periferií.

Zdroj: THX via The Verge

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE