Razer Forge TV: herní konzole s Androidem, na které si zahrajete i hry pro PC [CES]

0

Známý výrobce herních periferií a notebooků na CESu představil konzoli postavenou na platformě Android TV. Jmenuje se Forge TV, je maličká, výkonná a má spoustu funkcí. Překvapivě ale neběží na tom nejvýkonnějším mobilním hardwaru určeném pro hry (Tegra K1), Razer místo toho vsadil na čipset Snapdragon 805 se čtyřmi 2,5GHz jádry Krait 450 a grafikou Adreno 420.

Konzole dále obsahuje 2 GB RAM, 16GB úložiště, slot pro microSD karty ale bohužel chybí. Uvnitř těla o rozměrech 105 × 105 × 17 mm ještě najdeme Wi-Fi síťovku s podporou standardu 802.11ac a anténami MIMO (2×2) plus Bluetooth 4.1. Na vnější straně se nachází zdířka pro napájecí kolík, výstup HDMI 1.4, USB 3.0 a také RJ-45 pro gigabitovou síť.

Díky platformě Android TV budou na Razeru fungovat všechny televizní funkce a různé přehrávače. Výrobce ale jasně ukazuje, že se zaměřuje hlavně na hraní. Ke krabičce bude možné najednou připojit až čtyři Bluetooth gamepady Razer Serval.

Na velké obrazovce bude možné hrát všechny tituly z Play Storu optimalizované pro ovladače, ale zároveň i PC hry. Razer totiž spustí vlastní streamovací řešení Cortex, které má konkurovat Gamestreamu od Nvidie. Přes domácí síť (Wi-Fi nebo Ethernet) se bude z herního počítače do konzole zasílat obraz a zvuk, opačnou stranou půjdou ovládací povely.

 

Razer slibuji minimální latence, rozlišení 1080p, až 120 fps a podporu všech her postavených na rozhraní DirectX 9 a novějších. Na počítači může být libovolný moderní procesor a grafika AMD HD 5000 a novější nebo GeForce GTX 580 a novější. Gamestream je samozřejmě omezen jen na karty od Nvidie. Na Cortexu nebudete muset hrát jen přes gamepad, ale ke konzoli půjde připojit i klávesnice a myš.

Forge TV se začne prodávat během prvního čtvrtletí. Samotná konzole bude stát 100 eur (2800 Kč), sada s jedním gamepadem bude za 150 eur (4200 Kč). Streamovací funkce Cortex bude zřejmě součástí konzole, ale podle webu Razeru to vypadá, že si Cortex bude moci za 40 dolarů koupit každý, kdo má doma něco s Androidem 5.0. Tohle je velká věc, snad v Razeru nezůstanou jen u slibů, ale skutečně to bude alespoň tak použitelné řešení jako zmíněný Gamestream od Nvidie.

Zdroj: Razer

Ohodnoťte tento článek!