Razer vyrobil první myš, která nepotřebuje kabel, ani baterku

17
Razer HyperFlux Wireless Power
Razer HyperFlux Wireless Power

Po loňských prvních pokusech s myšmi Logitechu a Corsairu, které jsou bezdrátově nabíjeny pomocí podložky, přichází Razer s něčím ještě odvážnějším. Myší, která v sobě neobsahuje žádný akumulátor, ale rovnou je napájena podložkou. Dle slov výrobce jde o první bezdrátovou myš, jež nepotřebuje baterku. Díky tomu může být lehká jako myš s kabelem.

Technologie se jmenuje HyperFlux Wireless Power a je založená na magnetické indukci, která předává energii pomocí cívky v podložce do cívky v myši. Přenos pomocí indukce funguje jen na velmi krátkou vzdálenost, takže by se myš po zvednutí nad podložku měla vypnout. Razer HyperFlux využije u nové myši Mamba a podložky Firefly.

Myš Mamba využívá optický senzor s rozlišením 16 000 dpi, podporuje zrychlení až 50G, ultrapolling až 1000 Hz a obsahuje devět programovatelných tlačítek s mechanickými spínači. S přijímačem v podložce komunikuje pomocí adaptivního rádia v pásmu 2,4 GHz, které vždy přeladí na tu nejméně zarušenou frekvenci. Je však také možné připojit kabel a používat myš s libovolnou podložkou. Měří 125 × 70 × 43 mm a váží 96 gramů. A co by to byl za produkt Razeru bez RGB světýlek Chroma.

Svítit bude také podložka Firefly. Měří 355 × 283 × 13 mm a váží 643 gramů. K PC se připojuje pomocí USB. Vespod je pogumovaná, nahoře lze pak povrch měnit za tvrdý/hladký nebo textilní.

TIP: Bezdrátová myš, která se nikdy nevybije: recenze Logitech Powerplay a G903

Celá sada se začne prodávat ještě v prvním čtvrtletí 2018 a bude stát 280 eur (7200 Kč). Žádná láce, ale na to jsme u Razer zvyklí.

Ohodnoťte tento článek!

17 KOMENTÁŘE

 1. Jo, takže kabel nevede k myši, ale k podložce. Takže ta myš sice komunikuje bezdrátově, ale potřebuje kabel kvůli napájení 😀 TVL to nevymyslíš 😀 Takovymhle prvenstvim bych se moc nechlubil 😀

 2. Takže něco jako Logitech G900 a G903, pro které lze pořídit modul bezdrátového nabíjení.
  Jen ty myši tedy mají malou baterii v sobě (+10gramů 😉

  Je to zajímavé, ale zrovna pro toto bych viděl velkou výhodu v onom nabíjení na „dálku“ pro myš a klávesnici by těch pár voltíků stačilo + nebylo by potřeba využívat konkrétní podložku konkrétního výrobce.

  • razery jsem měl dva. diamondback magma jsem zlikvidoval jednou pěstí když jsem měl nervy při hraní, deathadder mi funguje dodnes, jen mu začly po několika letech blbnout ta tlačítka na boku (samovolně se aktivovala). Avšak pokud v PC není nainstalovaný ovladač Razer, tak tlačítka fungují bez problému. Mezitím mi stihnul zaklepat Roccat, kterýmu odešlo rolovací kolečko a Logitech G301, kterýmu začlo dělat hlavní tlačítko dvojklik. Přeletoval jsem mu mikrospínač a stejně dělal náhodný dvojkliky). Takže pokud jde o kvalitu, tak si nevyberete. Mně ty myš vydrží vždycky zhruba 3 roky a pak nějaká blbost začne znepříjemňovat život.

  • 😀 Blahopřeji, pobavilo. Srovnávat natahování pružinky, které pohání hodinkový strojek s myší, která musí živit podsvětlovací diodu, obrazový snímač a bezdrátový přenos. Velice zhruba srovnání jako jaderná elektrárna a dynamo na kole. Tužková baterie, která dnes ukrmí myš na cca až půl roku, by udržela hodinky desítky let, možná stovky kdyby byla fakt dobrá a neztratila by 99 % své energie jen svou existencí.

 3. takze omezeni na jeden typ podlozky? jo to je super, hlavne pro ty co jsou zvikli na nejaky typ podlozky, ja treba pouzivam jen ty velke Steelseries co mam prez „pulku“ stolu a nic mensiho fakt ne, pravda me by Razer neoslovil ani tak, neb jsem zavislej na M500 ktere mam nakoupene v zasobe, nerad si zvikam na jine mysi 😀

 4. Tohle není dobrý směr, nejraději mám BT myšku od Genius, která má integrovanou baterii a zároveň se dobíjí přes klasický USB kabel. Jediné, co mi na ní chybí je možnost snadného přepnutí BT mezi dvěma zařízeními. Tímhle směrem bych šel dál. Chci klasickou desktopovou myš, bez zbytečného kabelu a donglu, kterou půjde lehce používat mezí více PC a kterou bude stačit nabíjet třeba jednou za dva měsíce.

 5. Nejen že nejsou první, ale spípš se vrací k technologii používané před více než dvaceti lety. Někdy na přelomu režimů jsme měli v práci optickou myš, ke které byla potřeba speciální kovová podložka s mřížkou…