Razer se připravuje na Stadii a xCloud. Z mobilů udělá přenosnou konzoli

0

Na smartphonech už nebudeme hrát jen jednoduché tituly cílené na dotykové obrazovky, ale i plnohodnotné hry z konzolí a PC. Postarají se o to streamovací služba jako Google Stadia či Microsoft xCloud. Razer se na tuto budoucnost připravil tím, že uvedl nový mobilní gamepad nazvaný Kishi. Oproti všem dosavadním totiž slibuje nejnižší možnou dobu odezvy (klíčový parametr streamovaný her), k mobilu se totiž nepřipojuje přes Bluetooth, ale fyzicky konektorem.

Kishi má dvě části se „svěrákem“, do něhož se stračí mobil. Razer podporuje mobily s Androidem 7.0+ a iPhone od verze 6. Součástí ovladače jsou průchozí konektory USB-C a Lightning, takže smartphony půjde dobíjet i bez vytažení z čelistí.

Na ovladači najdeme dvě analogové páčky, směrový kříž, čtyři hlavní tlačítka, tři navigační klávesy a vzadu páry triggerů a bumperů. Protože gamepad dostává energii přímo z mobilu, neobsahuje ani akumulátor jako u alternativ s Bluetooth.

Sám Razer už má Bluetooth ovladače Junglecat a Raiju Mobile v ceně okolo 3000 Kč. Lze proto předpokládat, že novinka bude stát podobně. Výrobce ale cenu ani přesnou dostupnost zatím neoznámil.

Zdroj: Razer

Razer se připravuje na Stadii a xCloud. Z mobilů udělá přenosnou konzoli
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů