Huntsman Elite je nejrychlejší, nejodolnější a nejdražší herní klávesnicí od Razeru

4
Razer Huntsman Elite
Razer Huntsman Elite

Americký Razer chce hráče oslovit novou klávesnicí. Slibuje u ní výjimečné vlastnosti, za něž si ale nechá řádně zaplatit. Huntsman Elite je prvním modelem v jeho nabídce obsahující opto-mechanické spínače. Obsahují sice pružinku, ale aktuace neprobíhá fyzickým dotekem kontaktů, ale pomocí světla. Uvnitř každého spínače je paprsek, který je standardně přerušen, ale při stisku se průchod světla uvolní a dopadne na snímač, jenž spustí reakci.

Spínač je prý o 30 % „rychlejší“ než konkurenční mechanické, protože aktuační dráha má jen 1,5 mm. Ke stisku je třeba vyvinou sílu rovnající se 45 gramům. Díky jednodušší mechanické konstrukci a do každé klávesy přidaných kovových stabilizátorech mají být snímače dvakrát odolnější než běžné. Podle Razer vydrží 100 milionů kliknutí.

Huntsman Elite se jinak nepouští do žádných designových experimentů a nabídne konzervativní rozložení kláves. Ty jsou pochopitelně všechny podsvícené a barvy v RGB spektru se mění díky nástroji Chroma. Nad numerickým blokem jsou tři multimediální klávesy a otočný knoflík. Vše lze naprogramovat a Razer umí uchovat pět různých profilů přímo v paměti klávesnice, nově navíc umožní profily ukládat a synchronizovat online.

Povrch je z hliníku, klávesnice nabízí 1000Hz ultrapolling a antighosting pro 10 kláves. Předložka se připojuje pomocí magnetu. Průchozí USB bohužel chybí.

TIP: Cirkus bude! Razer ostatním výrobcům nabídne své spínače i světýlka

Razer Huntsman Elite se v USA prodává za 200 dolarů. K dispozici bude i osekaná varianta Huntsman bez předložky a multimediálních kláves za 150 dolarů. Cenu a dostupnost v Evropě zatím neznáme.

Huntsman Elite je nejrychlejší, nejodolnější a nejdražší herní klávesnicí od Razeru
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65.45%) 11 hlasů

4 KOMENTÁŘE

    • To je o zvyku. Vzhledem k tomu, že většina kancelářský počítačů má klávesnice s US layout a s CZ popisy, tak jsem rád, že má nemusím přecházet mezi dvěma layouty Práce vs Domov. Naopak, jeden aby pohledal mechanickou klávesnici s US layout (dlouhé shifty a backspace, 1ř. enter), použitelnými CZ popisy a použitelnou područkou. Moc by mě zajímalo, jaké bude podsvícení u tohoto typu kláves., tj. zda bude podsvícená celá klávesa nebo to zase bude na prd a svítit bude jen horní polovina. Myslím, že aktuálně jediný Logitech se svým Romer-G má podsvícení celé klávesy (bavíme se o mechanických klávesách, „gumáky to umí v pohodě“). Jenže i Romer-G nemají dle uživatelů dobré prosvícení českých znaků (Nechápu, kde udělali soudruzi ze Švýcar chybu.). V současné době tedy stále „jedu“ na staré gumákové G15 (původní modrá) a až ta odejde, tak budu velmi rozmýšlet, zda vůbec „půjdu“ do mechanické…

    • Já taky, ještě, že mám víceřádkový Enter, no, a tady, ti Minimální okraje, a možná malé Klávesy, ale jestli ne, malé okraje, proti, těm starým Klasickým Klávesnicím, za asi tak 150 Korun vč. DPH, a ještě, méně, a ještě, to má proti, nim, možná menší Klávesy, hnus, to musí, šetřit, i na Klávesnici, i za asi tak 4 800 Korun vč. DPH, jako na Téhle, když na té za 100 Korun vč. DPH, ještě, než až tak Dávno, šetřit, nemuseli taky mám podsvícenou, ale jak má malé Klávesy, než ta stará Klasická za 150 Korun vč. DPH, tak na ní mně bohužel, začli odcházet klávesy, takže, jsem koupil, tuhle, za asi tak 300 Korun vč. DPH, tu podsvícenou a hlavně, jak to má nízký zdvih, a ještě, asi menší Klávesy, tak se dost, často, překliknu, tak teď, už jsem si na ní, snad, za asi tak 9 Měsíců, tedy, zvikl, ale občas, člověk, udělá, udělal, Otočku, ve hře, Asphalt 8: AirBORNe, na téhle, nové Klávesnici, a auto, nic, na té staré, to bylo,v pohodě, to je, fakt, sračky, tyhle, nové klávesnice, když klávesnice za asi tak i 4800 Korun vč. DPH, je snad, opravdu, horší, než ta stará Klasická za asi tak 100 Korun vč. DPH, hnus, kdybych, to věděl, tak jsem si tehdá těch Klávesnic, za asi tak 100 Korun vč. DPH, koupil, alespoň, tak 5, do Zásoby, Shit, tedy, celkem, do-cela, zase, tedy! 🙂

  1. RE: randomofamber

    Romer-G od Logitechu má asi nejlepší podsvícení na současném trhu.I přesto jsou české znaky které jsou na přesně ne středu kláves podsvětlené o něco méně nebo spíše je znát že jsou ,,vypálené,, jakoby slaběji a zubatěji.Tedy alespoň na G910.
    Modrou G15 jsem měl a mám taky.Na svou dobu super podsvícení,ale proti G910 intenzitou jiná liga.Mechanika vs.mebrána je také někde jinde,ale display na G15 je super věc a věčná škoda že od toho nápadu Logitech odešel.