Razer představil extrémní sluchátka. Mají 7.1 zvuk, svítí a vede k nim 6 kabelů

9
Razer Tiamat 2.2 v2 a Tiamat 7.1 v2

Známá společnost vyrábějící herní periferie představila druhou verzi prostorových sluchátek Tiamat 7.1. Na rozdíl od levnějších modelů, které prostorový zvuk jen předstírají, Tiamaty nabízejí deset měničů a nabídnou plnohodnotný osmikanálový zvuk.

V každé mušli je po pěti měničích, mezi nimi 40mm subwoofeer, 30mm přední a středový měniče a 20mm zadní a boční. Nechybí ani výklopný mikrofon. A protože je Razer posednlý světýlky, mušle jsou zboku prosklené a kolem měničů jsou LEDky, které mohou svítit 16,8 milionu barev stejně jako jeho klávesnice, myši apod.

Sluchátka jsou plně analogová, neobsahují vlastní USB zvukovou kartu (DAC). Z levé mušle vede jeden kabel do centrálního pultíku, který umožňuje ovládat hlasitost jednotlivých kanálů, centrální i regulovat mikrofon. Případně na něm lze vynutit pouhý stereo zvuk. Z ovladače už pak vede kabel zakončený šesti koncovkami. Jde o pět 3,5mm jacků pro 7.1 zvuk a sluchátka a USB sloužící pro napájení a ovládání LED světel. V ovladači jsou i čtyři průchozí jacky pro připojení reproduktorů, zvuk mezi sluchátky a reproduktory lze přehazovat tlačítkem.

Sluchátka by se do Evropy měla dostat během srpna. V katalogu je zatím jako jediný eviduje obchod JRC, v předobjednávce stojí 6500 Kč. Razer kromě toho představil i model Tiamat 2.2 v2. Ten obsahuje čtyři 50mm měniče (dva v každé mušli), chybí podsvícení i ovladač. A stojí 3800 Kč.

Ohodnoťte tento článek!

9 KOMENTÁŘE

 1. Přiznám se, že jednou jsem jim na to skočil a Razer sluchátka si koupil. Pak jsem je vrátil v dvoutýdenní lhůtě a vzal levnější Sennheiser, který nevypadal tak ostře, ale hrál minimálně o třídu líp.

 2. Mám letité Krakeny 7.1 a musím se přiznat, že oproti staré desce nebo low-endovému zařízení hrají solidně, navíc mají celkem solidní mikrofon (ale ten Synapse…), akorát je třeba zainvestovat do náušníků (pasují např. Audio-Technica M40x), protože ty tovární jsou naprosto příšerné.
  Teď už pár měsíců funguji každodenně s kombinací Asus Xonar U7 MkII a Audio-Technica MSR7 a jsem naprosto spokojený. Gamer sluchátka jsou fakt jen na gaming, ale ne na poslech hudby. Bez výjimek.

 3. Pět měničů v jedné mušli? To zase bude v álejích nablito.
  Ale vážně, je pěkné, že se snaží Razer jak telefony v číně hrát na více jader = více adidas, ale normální, kvalitní, stereo sluchátka poskytnou lepší podání prostoru než tahle příšernost s odpadním zvukem.

  Sám jsem zvědav spíš na Logitech, který v poslední době zkupuje firmy zaměřující se na audio, zatím jsou jejich sluchátka taky neskutečný odpad, ale možná se to do budoucna danými akvizicemi zlepší.

  PS: Od Windows 10 Creators update je možnost zapnout na čemkoliv virtualizaci pro sluchátka (Windows Sonic) a připadně dokoupit ve Windows store i Dolby Headphones deformaci.

  • Na náhlavní sluchátka mi to nepřijde jako nic hrozného. Věhlasné Ultimate Ears UE 18 Pro mají 6 měničů v každém monitoru. (Uznávám, že je blbost srovnávat Razer s UE, ale ten koncept není ve světě audiotechniky vůbec nic nového)
   Kdyby Razer všechno správně naladil, tak by si z toho lidi stříkli do šasí, ale takhle to budou jen předražený sluchátka, který rozválcují libovolný „negamerský“ sluchátka za zlomek ceny.

   • To je dobrá poznámka s tím UE, a to jsou „jen“ špunty, takže kvalita musí být naprosto precizní.
    Dělá I někdo, vyjma špuntů, kvalitní multidriver sluchátka? Sám o žádných kvalitních nevím.

    • Nápodobně, neznám ani jeden model od prémiových výrobců. Stax, Audeze, Fostex, AKG, nikdo s tím neztrácí čas.
     Vysvětlení je totiž možná ve fyzice, v IEM jsou dráhy od všech měničů srovnané na stejnou vzdálenost (např. jak se to dělá u automobilů s výfuky), aby nevznikaly problémy se zvukem v závislosti na čase. U náhlavních sluchátek nic podobného nejde, protože velikost mušle, relativně k velikosti měniče, takovou věc nedovolí.
     Tím spíš se Tiamatů nedotknu ani dlouhou tyčí.