Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 3: stejné jako loni, ale přesto jiné?

5
Huawei Watch GT 3 recenze
Huawei Watch GT 3 recenze
-
Zdroj: cnews.cz

Nová generace chytrých hodinek Huawei Watch GT 3 je na světě a na pulty tuzemských obchodů se dostane ještě letos před Vánoci. Nám se do redakce dostal na testování zlatý dámský 42mm model s řemínkem z nerezové oceli. Dokáží hodinky obhájit svoji cenu a má smysl upgradovat ze starších modelů na nový?

Obsah balení:

V balení se nachází samotné hodiny Huawei Watch GT 3 s už nasazeným řemínkem (v našem případě se jednalo o zlatý řetízek z nerezové oceli), napájecí magnetická kolébka s 80ti centimetrovým přívodním kabelem zakončeným USB konektorem a stručná příručka pro první použití.

Huawei Watch GT 3 obsah balení
Huawei Watch GT 3 obsah balení

Samotné balení tedy neobsahuje nic extra navíc, na druhou stranu co víc byste k hodinkám chtěli? Výtku však musím mít k na můj vkus až zbytečně velké krabičce, do které by se při troše šikovnosti vešly hodinky rovnou dvakrát, a to i s další napájecí kolébkou. Chápu úmysl Huawei udělat unboxing hodinek co nejluxusnější, ovšem chytřejší práce s místem by určitě na škodu nebyla.

Parametry:

Rozměry a hmotnost: 45,9 × 45,9 × 11 mm, hmotnost 42 g (s kovovým řemínkem 70 g)
Zpracování: vrch 3D zakřivené tvrzené sklo, plastový spodek a rám z nerezové oceli, ovládací kolečko a tlačítko z nerezové oceli
Displej: 1,43″ AMOLED displej s rozlišením 466 × 466 px
RAM a vnitřní paměť: 32 MB RAM a 4 GB vnitřní úložiště
Baterie a nabíjení: Li-Po baterie, 455 mAh, výdrž až 14 dní, bezdrátové dobíjení
Systém a kompatibilita: HarmonyOS 2, kompatibilita s Androidem 6 nebo iOS 9 a vyššími
Odolnost: voděodolnost do 5 ATM
Funkce:
 • měření aktivit při sportovních výkonech
 • měření tepu, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, měření rychlosti, měření tempa, virtuální trenér
 • dechové cvičení, sledování menstruačního cyklu, upozornění na srdeční problémy, měření hladiny stresu
 • akcelerometr, gyroskop, barometr, teploměr tělesné teploty, měření intenzity světla, oxymetr
 • mikrofon a reproduktor pro volání
 • upozornění na příchozí notifikace a volání z telefonu
 • přednastavené odpovědi na nepřijatý hovor
 • přehrávač hudby pro offline poslech a ovládání přehrávané hudby
 • předpověď počasí, hledání telefonu
 • čas, datum, stopky, budík s inteligentním buzením
 • navigace
 Konektivita:
 • GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
 • Bluetooth 5.1

Vzhled a celkové zpracování:

Technické zpracování je přesně takové, jaké byste u hodinek za bezmála 7 800 korun čekali. Tělo hodinek je z nerezové oceli stejně jako otočné kolečko a tlačítko pro rychlé spuštění sportovní aktivity. V žádném místě nedochází k vrzání, a to ani při silném stisknutí hodinek v dlani.

Mnou testovaná verze se zlatým nerezovým páskem s průměrem 20 mm působí velmi dobrým dojmem a na ruce sedí dobře. Nastavení velikosti řemínku probíhá pomocí dvou magnetů. Ty bohužel nedrží až tak dobře, jak bych čekal a během testování docházelo několikrát denně k povolení řemínku při silnějším nebo rychlejším pohybu ruky.

Není to nic drastického a nemusíte se bát, že by vám například hodinky samovolně vypadly z ruky, častému přitahování řemínku se ale v případě magnetického uchycení řemínku nevyhnete.

Displej:

Displej hodinek se řadí mezi nejlepší na aktuálním trhu. 1,43“ AMOLED displej disponuje rozlišením 466 × 466 pixelů. Při takovém rozlišení a velikosti displeje dostáváme výslednou jemnost 326 PPI, což je úctyhodná hodnota.

Huawei Watch GT 3 displej
Huawei Watch GT 3 displej

Displej disponuje velmi dobrými barvami a dobrou čitelností, a to i venku za jasného dne. Jas hodinek můžete vyšponovat až na 800 nitů nebo jej nechat na automatické regulaci jasu, která funguje na výbornou.

Uživatelské rozhraní a ovládání:

Hodinky běží na operačním systému HarmonyOS 2, který běží plynule a počas testování jsem se nesetkal s žádnými záseky nebo trháním obrazu. Po stisku tlačítka nebo otočením zápěstí směrem k obličeji se na displeji zobrazí přednastavený ciferník, kterých je v aplikaci nebo AppGallery stovky a z kterých si vybere opravdu každý.

Tahem prstu dolů po displeji stáhnete roletu s rychlými funkcemi, tažením prstu nahoru poté zobrazíte notifikace z telefonu. Do hlavního menu se dostanete stiskem otočného kolečka a pohyb v něm můžete provést buď prstem nebo otočným kolečkem. Osobně mi přijde škoda nevyužitého potenciálu v podobě potvrzování akcí stisknutím otočného kolečka. Místo toho vás stisk kolečka vždy vrátí na úvodní obrazovku s ciferníkem.

Spodní tlačítko je ve výchozím stavu nastaveno na výběr sportovní aktivity. V nastavení si však můžete funkci tohoto tlačítka změnit, což hodnotím jako plus. Stejně kladně hodnotím i doplňující vibrace při otáčení otočného kolečka v menu aplikací. Hodinky se tímto způsobem snaží o určitou vibrační odezvu podobně jako je tomu u telefonu, což podle mě vůbec není na škodu.

Aplikace:

Po spuštění hodinek máte k dispozici předinstalované aplikace, které fungují spolehlivě a bleskově. Dostanete se k nim stiskem otočného kolečka při rozsvíceném displeji a pomocí otočného kolečka můžete také přibližovat nebo oddalovat mezi aplikacemi.

Předinstalované aplikace k dispozici

cvičení hudba
záznamy cvičení barometr
tepová frekvence kompas
měření hladiny kyslíku oznámení
teplota kůže počasí
zdravý životní styl peněženka
záznamy aktivit stopky
spánek časovač
stres budík
dechové cvičení svítilna
protokol hovoru najdi můj telefon
kontakty

 

Do interního úložiště můžete mimo vaši hudbu stahovat i aplikace z AppGallery, kterých je v aktuálně dostupných něco okolo pár desítek. Bohužel většina z nich je buď v našich končinách úplně nepoužitelná, nebo se jedná o nudné minihry, které vám mohou být k užitku snad jen na za záchodě, pokud si zrovna zapomenete telefon a všechny bezpečnostní informace o toaletní vůni máte přečtené natřikrát.

I přesto můžete v AppGallery objevit zajímavé aplikace. Za zmínku stojí například Google Navigace, kalkulačka, to-do list pro rychlý nákupní seznam nebo například workoutové aplikace pro cvičení. Nezbývá tedy než doufat, že v budoucnu budou aplikace přibývat.

Funkce:

Co se do počtu funkcí týče, nemusejí se GT 3 vůbec za nic stydět. V podstatě až na výjimky máte na ruce zmenšeninu vašeho telefonu, která s vámi dokáže plnohodnotně fungovat při celodenních aktivitách.

Začneme sportem. Huawei se chlubí, že v hodinky podporují až 100 sportovních režimů. Po důkladném zkoumání mi nezbývá než dát Huawei s trochou střídmosti za pravdu. V základu v hodinkách naleznete okolo 20ti přednastavených režimů (běh, jízda na kole, plavání, triatlon, snowboarding, švihadlo atd.), hlavní tahák ale spočívá v pokročilém nastavení vlastních sportovních režimů.

Měření všech životních funkcí při sportu nebo měření ušlé vzdálenosti beru u chytrých hodinek jako povinný standard. Co mě ale u tohoto modelu potěšilo, je přítomnost měření hladiny kyslíku v krvi nebo měření tělesné teploty. Lidé nosící hodinky i při spánku poté uvítají i měření kvality spánku a funkci chytré buzení, které vás bude postupně probouzet v nejideálnější dobu v čase okolo přednastaveného budíku.

Další povedenou funkcí, která vám může přijít vhod, je měření hladiny stresu a k ní i navazující pravidelná dechová cvičení. Hodinky vás také mohou automaticky upozornit, pokud dlouho sedíte a nic neděláte nebo vám připomínat dodržování pravidelného pitného režimu.

Pochválit musím také možnost volání přímo z hodinek na přednastavená čísla, kterých můžete mít uložených hned 10. Zároveň můžete přijmout hovor a telefonovat přímo z hodinek, čehož jsem osobně velký fanoušek, a proto jsem velmi rád, že Huawei Watch GT 3 tuto funkci obsahují. Vždy ale platí pravidlo, že musíte mít hodinky připojené přes Bluetooth a v dosahu mobilního telefonu, jinak máte smůlu. Hlasitost výstupního reproduktoru u hodinek by mohla být větší (například při řízení auta na rušné silnici byste mohli mít trochu problém se slyšitelností), tento neduh ale kompenzuje velmi dobrý mikrofon, který zároveň velmi dobře ruší veškerý nežádoucí šum při hovoru.

Poslední kapitolou, u které se zastavím, je hudba. Díky interní paměti si můžete do hodinek nahrát vlastní hudbu a přehrávat ji pak do připojených sluchátek například při sportu. Telefon tak může jít kompletně stranou. Veškeré párování hodinek a jejich nastavení probíhá skrze mobilní aplikaci Huawei zdraví, ve které jsem ale bohužel nenašel žádnou možnost integrace Spotify nebo Youtube Music. Oficiální cestou tedy prozatím nemůžete do hodinek dostat vytvoření playlisty například ze Spotify.

Výdrž:

Další nepřehlédnutelnou kapitolou je výdrž hodinek. Ta je jedním slovem parádní. Huawei udává kapacitu baterie 455 mAh a nominální výdrž baterie až 14 dní. Zní to hezky že?

Ono to s výdrží hezky vypadá i reálně. Při běžném používání se můžete dostat zhruba na 10 až 12 dní výdrže, při intenzivnějším používání a častém sportování počítejte s 5 až 7 dny.

Sám jsem hodinky po rozbalení a spárování nabil a po 4 dnech používání mám 46 %. A to jsem hodinky nijak nešetřil a poctivě používal, a to i v noci s kontinuálním měřením tepu a zapnutým chytrým buzením. Pokud tedy pojedete s hodinkami na klidnou dovolenou, můžete nechat nabíječku doma. Pokud ale naopak budete hodinky využívat velmi aktivně s velmi častým zobrazením polohy, častějšímu nabíjení se nevyhnete.

Hodinky můžete nabít přes přibalenou bezdrátovou nabíječku nebo jakoukoliv kompatibilní Qi bezdrátovou nabíječku, případně přes smartphone podporující reverzní dobíjení. Hodinky podporují rychlé Qi nabíjení a z 0 na 50 % se dostanete přibližně za půl hodinky.

Závěr:

Hodinky Huawei Watch GT 3 bych s klidným svědomím doporučil lidem, kteří chtějí luxusně vypadající chytré hodinky s velkým množstvím funkcí a výbornou výdrží. Oproti loňským modelům však nevidím tolik inovací, kvůli kterým by mě dokázaly hodinky přesvědčit ke koupi. Pokud ale stejně jako já vlastníte chytré hodinky, které už něco pamatují a přemýšlíte o koupi nových, mohu vám Watch GT 3 s radostí doporučit.

Huawei Watch GT 3 se začnou oficiálně v prosinci 2021 (některé modely už 9. 12. 2021). Pokud tedy plánujete koupi hodinek pro sebe nebo vašemu blízkému pod stromeček, zapište si do kalendáře toto datum.

Hodinky budou dostupné ve dvou velikostech a to ve 42mm nebo 46mm verzi s 20mm nebo 22mm řemínkem. 42mm verze bude dostupná se zlatým nerezovým řemínkem nebo elegantním bílým koženým řemínkem. 46mm verzi můžete koupit s bílým řemínkem z nerezové oceli nebo černým silikonovým řemínkem. V lednu příštího roku by k nám měla dorazit i 46mm verze s hnědým koženým řemínkem.

velikost hodinek

barva pouzdra

materiál řemínku

Cena

 

42 mm

zlatá nerezová ocel (zlatá) 7 790 Kč
růžové zlato kůže (bílá/světle hnědá) 6 890 Kč
 

46 mm

stříbrná nerezová ocel (stříbrná) 8 290 Kč
černá silikon (černá) 6 890 Kč
stříbrná kůže (hnědá)

 

Všechny fotografie byly pořízeny redakcí cnews.cz

Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 3: stejné jako loni, ale přesto jiné?
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 8 hlasů

5 KOMENTÁŘE

 1. Takže žádný EKG,žádné měření tlaku.
  Málo aplikací,tedy skoro žádné k doinstalaci.
  OS je přebarvený Android do kterého lze instalovat neoficiálně apk,ale je to k ničemu protože to jsou hodinky…
  Šílená cena u čistokrevného nedodělaného Rejžáka.
  Neprodejný šunt.

 2. Zase další recenze krámu od firmy ovládané zrůdným čínským komunistickým režimem? To vás fakt podplácí nebo co? Vždyť ta firma je už dávno mrtvá, nikdo kdo má rozum by si od nich už nic nekoupil…