Recenze Lenovo IdeaPad U260, prvního 12,5″ notebooku na světě

0

IdeaPad U260, první 12,5″ notebook na světě, který byl na konci loňského roku s poměrně velkým zájmem uveden na trh, nabízí tenoučké tělo, vybrané materiály a CULV platformu Intel. Určujícím znakem je styl – nepodřídilo se mu ale vše?

Přestože Lenovo umí vyrobit hezký konzumní notebook a nabízí i několik ultramobilních minibooků, tenké „stylovky“ jsme se od čínského výrobce nedočkali. Konkurence na tomto poli je velmi malá, budeme-li trochu náročnější, mezi počítači s Windows by nám pro jejich součet určitě stačily prsty jedné ruky. A tak přichází IdeaPad U260 ve snaze situaci změnit.

Mezi zbraně, které pro svůj úspěch určitě využije, patří unikátní design a kvalitní materiály. U260 je postavená na nové generaci CULV architektury od Intelu a přestože Lenovo nabízí konfigurace s procesory Core i7 a SSD disky, v České republice je k dostání jediná, levnější varianta s procesorem Core i3 a standardním (mechanickým) pevným diskem, která se prodává za cenu pod 20 000 Kč s DPH. Právě na té si dnes prověříme, zda se výrobce kromě designu nezapomněl zaměřit i na ostatní parametry správného přenosného společníka.

Článek pokračuje na ExtraNotebook.cz

Recenze Lenovo IdeaPad U260, prvního 12,5″ notebooku na světě

Ohodnoťte tento článek!