Red Alert: Affirmative, Comrade! (herní nostalgie)

0

Red Alert nebyl vůbec originální, spolu se svým předchůdcem Command & Conquer měli oba vzor v legendární Dune II. Red Alert se ale vyznačoval extrémní hratelností. Hra byla zajímavější také tím, že v ní šlo nakopat pozadí Rusákům. Navíc je již tři roky ke stažení zdarma a lze ji směle zařadit po bok undergroundových her.

redalert

Na začátku jste reflexivně postavili základnu a začali těžit rudu. Nic není zadarmo a za vyrobené vojáky se musí platit. Kasárna totiž fungují spíše jako placená porodnice. Vybudujete tedy armádu a zaútočíte na nepřítele, jenže ten je více než připraven.

Staré dobré mamutí tanky

Jednotky je potřeba budovat s rozmyslem. Narazit s hloučkem pěšáků na plamenomet věští jatka a přiblížit se k Teslově transformátoru znamená instantní smrt. Každá ze stran má své výhody a nevýhody. Sovětské jednotky jsou odolné, ale pomalejší. Spojenci zase mnoho nevydrží a na zničení ruského Mamooth tanku spotřebují několik svých, ale jsou rychlejší a technologicky vepředu.

redalert

Hru oživují i speciální jednotky. Spojenci mají špióna, zloděje a místo Ramba něžnou Tanyu. U Sovětů jsou oblíbení protipěchotní psy (schopní špióna vyčmuchat) a plamenometníci. G. I. Joeové mají opravdu těžký (a krátký) život.

Vynikajícím zpestřením jsou letecké a námořní jednotky. Američani jsou vybaveni několika útočnými loděmi, ale jediným vrtulníkem Apache, zatímco Sověti mají Migy a ve svých ponorkách vládnou pod hladinou.

redalert

Zákeřný útok

je nejlepší obrana

Pokud si nepostavíte dobrou protileteckou obranu, je pracně budovaná armáda po několika náletech v troskách. A pokud nehlídáte i tu zapadlou pláž na druhém konci mapy, nepřítel se tam s několika tanky vylodí a máte o zábavu postaráno – znamená to rychle vyrobit aspoň několik pěšáků, kteří půjdou na jistou smrt a protivníka zdrží do návratu vaší artilerie.

Jednotlivé mise jsou proloženy hranými videosekvencemi, takže celá hra vypadá trochu jako film s nádhernou hudbou od Franka Klepackého. První dva Red Alerty si rád zahraji i dnes, další díly již tak povedené nebyly.

Parametry
Cena zdarma
Autor Westwood Studios
Command & Conquer: Red Alert
Red Alert: Affirmative, Comrade! (herní nostalgie)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas