Red Scarlet: takhle točí levnější sestra legendy [video]

0

O digitální kameře Red One jste už možná slyšeli. Vzhledem k ceně (25 000 dolarů) natáčí perfektní obraz, a to až tak, že mnoho filmových tvůrců kvůli ní přesedlali z kinofilmu na digitál. Důvodem byla i kompatibilita se běžnými filtry a objektivy. Ujala se také v české televizi, videoklipech, z těch novějších filmů byla použita na The Social Network nebo sci-fi District 9.

Red One už má své dva nástupce: levnější Scarlet a dražší Epic. Druhá kamera už se prodává a slouží už při natáčení Hobbita, nového Spider-Mana či druhého Avatara. Menší Scarlet ale mají využít menší filmové produkce a opravdu nadšení videoamatéři, cena totiž začne na 3000 dolarech (firma ji nakonec bude prodávat zřejmě od 5000 dolarů).

Scarlet se vyvíjí už od roku 2008, stále existují jen prototypy, s komerční výrobou se počítá až letos. Firma nyní ukázala nové video, jak vlastně Scarlet (konkrétně model Scarlet 2/3) točí. Škoda, že záznam není v HD.

Název kamery prozrazuje 2/3″ snímač s rozlišením 3K (3072 × 1620 px). Kamera zvládne točit 120 snímků za vteřinu, avšak nenabízí vyměnitelné objektivy, pouze jeden s osminásobným zoom (28–224 mm, ekv. 35mm filmu).

Méně movití filmaři ji použijí jako náhradu 35mm kinofilmu (kvalita bude podobná, jen hloubka ostrosti vinou menšího snímače bude rozdílná). Půjčovny kamer Red už u nás fungují, takže se nakonec možná dočkáme i nových odvážnějších snímků, než jsou tragikomedie a uplakaná dramata, jež po revoluci ovládají naše kina.

Více o kamerách Red najdete v pěkném článku na HDmagu.

Red Scarlet: takhle točí levnější sestra legendy

Ohodnoťte tento článek!