Redfly: externí pro Windows Mobile

0

A pak zde jsou společnosti, které se příliš logicky nechovají. Na mysli mám produkt Redfly Windows Mobile Smartphone Companion – má stát 500 dolarů (tedy o 100 dolarů více než Asus Eee PC) a přestože vypadá jako notebook, nemá s nimi příliš společného. Produkt od Redfly je totiž pouze klávesnicí a obrazovkou pro kapesní počítače se systémem Windows Mobile.

Že nechápete? Vše pochopíte z následujícího videa: Redfly se totiž po zapnutí spojí (prostřednictvím USB kabelu nebo Bluetooth připojení) s vaším telefonem a umožní vám ho ovládat. Získáte tak větší displej (rozlišení 800 x 480 bodů), pohodlnější klávesnici a ovládání prostřednictvím touchpadu. Nevýhodou je nevyměnitelná baterie (vydrží přibližně pět hodin provozu), nedotykový displej a pomalé překreslování zobrazeného obrazu (což je patrné především při propojení přes pomalý Bluetooth). Zkrátka Redfly je externí terminál pro podporovaný mobil.

Víte, nemám nic proti této myšlence. Naopak, je mi velmi sympatická – použití velké klávesnice a monitoru je vždy pohodlné. Ovšem za odpovídající cenu, což jsou v tomto případě maximálně dvě stovky dolarů, ideálně pak sympatická částka 149 dolarů (tedy asi dva a půl tisíce korun). Ale koupit hloupý terminál za pět stovek (přibližně osm a půl tisíce korun)? Vždyť za tu cenu mohu mít plnohodnotný notebook…

 Odkazy k tématu: zkušenosti s Redfly | domovská stránka Redfly | fotogalerie

Redfly: externí pro Windows Mobile

Ohodnoťte tento článek!