Redmondské prohlížeče ve Windows 10 budou rychlejší a bezpečnější

0

Microsoft dokončil první vylepšení pro Internet Explorer, které navrhli sami uživatelé. (Návrhy firma na UserVoice přijímá od prosince.) JavaScriptové jádro Chakra bude podporovat ASM.js. Vylepšení se zařadí k několika dalším, jež posunou rychlost zpracování JavaScriptu na další úroveň. Microsoft slibuje, že se se dočkáme skoro nativního výkonu.

ASM.js podle vývojářů skrývá budoucí potenciál pro další případy posílení výkonu. Tento mezijazyk našel využití již ve Firefoxu, svou práci odvedl také Google na Chromu. ASM.js by se dalo přirovnat k technologii Native Client, která do prohlížeče měla zavést nativní aplikace. Oproti ní však ASM.js částečně používá JavaScript.

 

Je díky tomu automaticky kompatibilní se všemi prohlížeči podporujícími JavaScript. Což je každý prohlížeč. Plná podpora ovšem vyžaduje patřičné optimalizace. Mimochodem, Microsoft během příprav spolupracoval a učil se od Mozilly. Bohužel si musíme počkat na Windows 10, dřív novinku zřejmě nedostaneme.

Internet Explorer a Spartan budou dále podporovat HTTP Strict Transport Security. HSTS nás ochrání proti útokům typu man-in-the-middle. Někdy se serverem komunikujete nešifrovaně, než se naváže šifrované spojení. Jenže než k tomu dojde, může už být pozdě a útočník vás přesměruje úplně jinam. HSTS v podstatě vynutí šifrovanou komunikaci.

Zdroj: IEBlog 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!