Redstone 2 bude až v roce 2017. Dříve nás čeká jeden Windows Store [spekulace]

0

Od Microsoftu se v rámci nové strategie, kdy k Windows přistupuje jako ke službě, očekávalo, že vydá dva až tři větší balíky s novinkami do roka – napovídaly tomu též (údajné) interní informace. Prozatím jsme po první verzi Windows 10 dostali pouze listopadovou aktualizaci známou pod kódovým označením Threshold 2. V tomto roce jsme očekávali příchod dvou nových hlavních verzí Windows, jež Microsoft označuje jako Redstone.

Windows 10 Insider Preview Build 14279
Na pozadí přihlašovací obrazovky se může zobrazovat obrázek ze zamykací obrazovky

První sestavení již členové a členky programu Windows Insider dostávají, byť viditelné novinky začaly přibývat v podstatě až od půlky února. Na blízké dokončení to nevypadá. Ostatně Microsoft nestíhal už ani na podzim, takže z podzimního vydání se stalo spíš vydání zimní a následně se kvůli tomu z jarního vydání stane spíš vydání letní. Nové spekulace potvrzují, že se prvního Redstonu dočkáme v červnu.

K novinkám by mělo patřit především propojení počítačů a mobilů v oblasti komunikace. V těchto sestaveních by mělo být možné posílat SMS z počítače v případě, že máte patřičnou verzi Windows i ve svém smartphonu. Podle redaktora z webu WinBeta bude však volání nebo esemeskování z počítače vyhrazeno jen pro smartphony podporující Continuum. Což by ovšem bylo značně omezující.

Nastavení Edge po vypnutí prohlížeče
Nastavení Edge po vypnutí prohlížeče

WinBeta přidává informace o tom, že by skutečně mělo jít o větší propojení různých druhů zařízení. Microsoft se zaměří na platformu univerzálních aplikací, chce Windows Store přinést na Xbox One a do obchodu vpustit aplikace vytvořené v rámci projektů Islandwood a Centennial.

Ale zpátky k vývoji. Podle redaktora WinBeta bude druhý balík opožděn, takže se ho letos vůbec nedočkáme. Místo toho by měl Redstone 2 dorazit až na jaře příštího roku. K funkcím víme pouze to, že se Microsoft zaměří na své aplikace. Jinak se v tomto vydání minimálně může objevit cokoli, co vývojový tým nestihne dokončit pro první Redstone. Jinak se můžete těšit na očekávané kosmetické úpravy prostředí, další fázi odbourávání Ovládacích panelů nebo na lepší Centrum akcí. Všechny infromace se mohou změnit, navíc nejsou potvrzené.

Zdroj: WinBeta

Ohodnoťte tento článek!