Referenční GTX 980 se představuje. Zatím pouze na uniklých fotografiích

0

O připravovaných grafických akcelerátorech z nové série GeForce GTX 900 již bylo napsáno mnoho řádek. Dokonce unikly i fotografie GTX 980 připravovaných výrobci a tak jste mohli vidět karty od MSI, Zotacu či Galaxy. Unikly i specifikace a snímky tištěného spoje nižšího modelu GTX 970 a nereferenčního provedení karty od Galaxy. Dnes se můžete podívat na snímky referenční GTX 980.


První fotky referenční GTX 980První fotky referenční GTX 980

Chladič již na první pohled vychází ze současné GTX 780 Ti, avšak dostál několika malým kosmetickým změnám. Původní chladič byl koncipován na uchlazení 250 W odpadního tepla, avšak vzhledem k úspornosti architektury Maxwell by měla GTX 980 produkovat pouze 180 W tepla, takže bychom se s trochou štěstí mohli dočkat poměrně tichého referenčního chladiče. Zadní stranu karty kryje backplate, což mírně zlepšuje chlazení karty, ale jako designový prvek lahodí oku.

První fotky referenční GTX 980

O napájení GTX 980 se starají dva 6pinové konektory, ale na tištěném spoji jsou navíc připraveny kontakty pro další napájecí konektor s 8piny. Na kartě je připraveno celkem pět napájecích fází, což je oproti GTX 780 Ti o jednu méně, avšak napájecí kaskáda byla značně vylepšena.

První fotky referenční GTX 980

Oproti téměř identickému tištěnému spoji GTX 780 Ti, se kterým je porovnáván na obrázku, se u GTX 980 změnilo rozložení pamětí. Díky použití modulů s větší kapacitou se nyní v blízkosti jádra nachází pouze osm čipů Samsung s celkovou kapacitou 4 GB.

První fotky referenční GTX 980

Na záslepce GTX 980, která svým provedením trochu připomíná Titana Z, naleznete DVI, HDMI a tři DisplayPorty. Podle zdroje je možné, že nové karty podporují specifikaci HDMI 2.0, ale zatím není možnost to ověřit.

 

Ohledně možného oficiálního představení se jako nejbližší termín nabízí herní svátek Game24, jež začíná 18. září a probíhá rovných 24 hodin. Možná tedy místo konfet vybouchne na závěr akce opravdová bomba, ale to se s jistotou dovíme až v pátek.

Update: Nová fotografie detailu záslepky.

Záslepka GTX 980

Zdroj: nVidia, VideoCardz, ChipHell

Ohodnoťte tento článek!