Reklama na SSD od Samsungu, kterou jste neměli nikdy vidět

0

O tuhle reklamu Samsungu se s vámi nemůžeme nepodělit. Korejský výrobce v ní prezentuje výhody SSD disku, konkrétně modelu 840 EVO, o kterém jsme již psali. Ve videu ukazuje, jak je to snadné, stačí použít migrační nástroj (čas 1:30) a nemusíte nic přeinstalovávat. Potom už jen pár šroubků na notebooku a je hotovo.

Samsung má ve videu pravdu, SSD je skutečně živou vodou pro většinu počítačů. Ovšem nejen pro náš sarkastický národ je výkon herců celkem vtipný a plný stereotypů. Upřímnosti jejich „wow“ se opravdu nedá příliš věřit, ač samozřejmě přínos SSD skutečně „wow“ je. Originální kopii videa Samsung stáhl, na internetu je však již mnoho kopií.

 

Serveru Mashable se podařilo získat vyjádření jednoho z herců, konkrétně toho, který hrál “byznysmena”:

Podle něj byla reklama vyrobena pro korejský trh a její tvůrci schválně nutili herce mluvit pomalu kvůli pozdějšímu překladu/titulkům do korejštiny. Přehrávání a přehánění bylo rovněž součástí scénáře, v Koreji je to prý normální.

Scénář pro anglicky mluvící herce navíc nepsal rodilý mluvčí. A mimochodem, natáčení probíhalo od 7.30 ráno do tří hodin následujícího dne. Herečka prý téměř usínala před kamerou.

 

 

Trochu to připomíná vtipnou reklamu Acronisu, tentokrát pro český trh. Acronis (mimochodem skvělý zálohovací software) má ve videu opět pravdu, celé to však působí trochu jako parodie. Virální potenciál obou videí je ovšem značný a svůj účel – aby se o nich mluvilo, jistě splní.

Ohodnoťte tento článek!