Rekord: 320 GB na jednu stranu plotny HDD

0

Starý dobrý (a velmi oblíbený) pevný disk Samsung Spinpoint F1 se dočká obměny ve stejné kapacitě. Tento stále oblíbený model – na přechovávání dat jsou přeci jen již oblíbenější velkokapacitní disky s pomalejšími plotnami, pro systém ale 320 GB stačí – bude nahrazen modelem F4, který zvýšil dle běžného plánu kapacitu během dvou let na dvojnásobek.

To je tedy 640 GB na plotnu, pro požadovanou kapacitu stačí použít jednou stranu a jedinou hlavu. Disk tak bude tišší, spotřeba se sníží (až o 7 %), výkon zvýší (až o 10 %) a možná se dočkáme i nižší ceny (dají se využívat zmetkovité plotny). Spinpoint F4 mají 8 či 16 MB cache a rozhraní SATA-300, Samsung je nyní přednostné dodává OEM odběratelům.

Externí DVD-RW mechanika Samsung SE-S084

Mimo disky byly představeny i dvě optické mechaniky, z nichž první je externí USB vypalovačka SE-S084. U té se Samsung chlubí malými rozměry (157 × 141 × 19 mm při hmotnosti 420 gramů), rychlosti zápisu však jsou také malé (např. CD-R/RW 24×, DVD+-R/+RW 8×, DVD-RW / +R DL / -R DL 6×). Dále ještě klesají při nápájení pouze z USB portu. Mechanika má být dostupná za cenu bez centu sedmdesát amerických dolarů v sedmi různých barvách.

Blu-ray mechanika Samsung SH-B123

Druhým modelem je interní BD-ROM/DVD-RW mechanika SH-B123. U té je vyšší zejména rychlost čtení Blu-ray, a to 12× z předchozí 8×. Má tak být zatím nejrychlejší BD čtečkou, ačkoli na trhu bude až v červenci. Obsahuje také aerodynamická vylepšení pro snížení hluku, ačkoli by možná úplně stejně pomohlo prostě mechaniky vyrábět z kvalitních plechů místo plastů (životnosti by to pomohlo určitě).

Zdroj: TechSpot

Ohodnoťte tento článek!