Renesas představil dva superrychlé řadiče USB 3.0

0

Renesas Electronics (dříve NEC Electronics) je jedním z největších světových výrobců polovodičových součástek. Pokud máte v počítači USB 3.0 řadič, velice pravděpodobně jej máte od této firmy. Hlavní výhodou nových čipů je jejich vyšší efektivní přenosová rychlost. Při zápisu jsou údajně až o 40 % rychlejší oproti stávajícím řadičům téže firmy. Rychlost čtení se prý také značně zvýšila, i když výrobce už nespecifikuje o kolik. Samozřejmě je stále třeba počítat s rychlostním omezením samotných zařízení, která budou k portu připojována.

Druhým podstatným vylepšením nové řady je snížení odběru energie v režimu nízké spotřeby o 90 % (opět oproti stávajícím produktům Renesas), což je příjemné zejména pro notebooky a případná jiná zařízení běžící na baterii.

První z nově uvedených čipů je označený μPD720201 a poskytuje čtyři porty USB 3.0 xHCI, druhý nese označení μPD720202 a nabízí pouze poloviční počet portů. Řadiče pracují v režimech LS (low-Speed) / FS (full-Speed) / HS (high-Speed) / SS (SuperSpeed). Čipy se budou montovat na karty odpovídající specifikaci PCIe 2.0, na základní desky a dále do digitálních televizí, HDD rekordérů a dalších zařízení. Karty PCIe se začínají prodávat za 20, respektive 10 USD podle počtu portů.

Zdroje: VR-zone.com, Renesas


Renesas představil dva superrychlé řadiče USB 3.0

Ohodnoťte tento článek!