Reorganizace v Microsoftu pokračuje. Outlook časem asi nahradí Poštu a Kalendář

0

Reorganizace v Microsoftu pokračuje, jak se společnost odhodlaně transformuje na subjekt vyrábějící zařízení a poskytující služby. Tým kolem Windows Embedded již není součástí divize serverů a nástrojů, ale přesunul se do divize operačních systémů. Takové uspořádání dává větší smysl, neboť tito lidé měli na starosti právě výrobu operačního systému. Jediný, kdo nezapadá k ostatním, je tým zaměstnaný výrobou Windows Server.

Tip: Jeden Microsoft. Steve Ballmer rozpoutal zemětřesení uvnitř firmy

Jinak Redmondští v rámci jedné divize pracují na Windows, ať už se bavíme o Osmičkách, nebo třeba o Windows Phone. Dále se přesunuly týmy kolem služby Outlook.com a aplikací Windows Mail a Calendar. (To jsou ty dotykové, ve Windows 8.) Ty už nespadají pod operační systémy, místo toho je najdete v divizi aplikací a služeb. A v ní pak patří ke skupině pracující na Outlooku. Podle zdrojů Mary Jo Foley by to mohlo vést ke zrušení současného dotykového poštovního klienta a kalendáře.

Tyto aplikace stvořili stejní vývojáři, co mají na triku Windows 8. Je velice pravděpodobné, že je v budoucnu nahradí Outlook. Ten v současnosti známe jako desktopový robustní klient pro náročné uživatele. V tomto kontextu by ovšem jako náhrada dávala smysl prakticky pouze dotyková aplikace. Stejně ale očekáváme, že dříve či později dotykový Outlook vstoupí do našich tabletů a počítačů.

 

Microsoft by logicky rád zredukoval počet poštovních klientů. Situaci by tím zpřehlednil. Pokud ke změnám dojde, pravděpodobně to bude v době, kdy už bude existovat Outlook pro Metro. Pak bude Pošta a Kalendář, obě aplikace z Windows 8, vyřazena ze služby. Poslední pohyby se týkají softwarové skupiny týmu Perceptive Pixel. Ta je prý nyní součástí divize operačních systémů.

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Možná je to jenom můj pocit, ale jaký že výkon to uchladí ? Není tam zbytečně moc trubic ? Čím více proužků, tím více Adidas ? Možná by bohatě stačily tak tři a zbylo by více místa na plochu žeber. Ale kdo ví, třeba to mají odladěné.

  2. … zbytečně není.Ten chladič zastane při méně výhřevném Procáku Pasiv Mod, proto Autor článku zdůrazňuje Max TDP 140W.

    A proto i ty dva ventilátory, které si osadíš podle toho jak ti to bude topit…

    Xigmatek překvapuje, tenhle chladič je dobrá alternativa pro mini Case a zároveň při výměně Procu za výkonější, už nebudeš muset investovat do chladiče….

  3. to jarinek 159: aha, no dobře. Ale jen sem to bral dle daných rozměrů, kde je výška 4,5cm a pokud to odpovídá a bude ten daný Fan k tomu do 2 cm , tak to nemusí bejt tak hrozný a pokud ten vnitřní Fan bude stačit tak to řešení je dobrý…

  4. Xigmatek už víc jak rok nabízí low profile model Praeton LD964 (95W TDP) který před měsícem vydal v nové verzi LD963 (115W TDP). Zatím neblyo nic co by v HTPC neuchladil. Navíc velmi tichý vzhledem k výkonu. Xigmatek chladiče umí. Sám mám doma v desktopu Venus a těžká pohoda.