Reportáž: kde a jak Fujitsu Siemens Computers vyrábí notebooky

0

Tentokrát ještě velkolepější, než v minulých letech – jako by německo-japonský výrobce chtěl naznačit: my se krize nebojíme

Show se čtyřmi ve všech světových stranách rozesetými pódii byla opravdu velkolepá. FSC v ní představilo své vize a cíle ve stylu, jako by světem byznysu právě neotřásala finanční krize.

Úvodní show (VISIT 2008) from Vlada Janecek on Vimeo.

 

Nový design Core and Shell existuje také v černo-červeném provedení a vypadá opravdu skvěle. Ačkoli o končící spolupráci Fujitsu a Siemens koluje mnoho zpráv, originální počítače s nálepkou FSC budeme potkávat minimálně do začátku roku 2010

Firma FSC se zapojuje také v oblastech, jako je zdravotnictví. Měli jsme možnost prohlédnout si prototyp speciálního lékařského PDA, které mimo jiné umožňuje načíst pacientův “čárový kód” a okamžitě tak zpřístupnit všechny jeho lékařské záznamy

Esprimo MA (VISIT 2008) from Vlada Janecek on Vimeo.

 

Klasická technologická hračička asijského stylu. Tužka, se kterou můžete psát normálně na papír – dodaný přístroj však zaznamenává její pohyb. Vše, co zapíšete, tedy máte rovnou i v počítači.

Digitalizační pero (VISIT 2008) from Vlada Janecek on Vimeo.

 

Nechyběla ani návštěva továrny FSC v Augsburgu. Na obrázku vidíte část speciální komory, v níž se testuje množství elektromagnetického záření, které přístroje produkují. Molitanové jehlany na stěnách simulují otevřený prostor (ve kterém se vlnění neodráží zpět).

Elmag. komora (VISIT 2008) from Vlada Janecek on Vimeo.

 

V této jednotce se základní deska osazená základními součástkami zapéká pomocí záření v ochranné atmosféře inertního plynuTovárna FSC (VISIT 2008) from Vlada Janecek on Vimeo.

 

Je doslova neuvěřitelné, jak se do malé notebookové skříně vejdou všechny komponenty. Není tedy divu, že vývoj modelu, včetně návrhu vnitřní architektury, může trvat až dva rokyVýstavka produktů (VISIT 2008) from Vlada Janecek on Vimeo.

 

Všechny desky se pečlivě testují. Můžete si tedy být jisti, že deska ve všem počítače v továrně určitě fungovalaTestování komponent (VISIT 2008) from Vlada Janecek on Vimeo.

 

Ohodnoťte tento článek!