Retro HTPC skříň ze dřeva

0

Dřevo se při návrhu počítačových skříní běžně nepoužívá. Osobně nevím o žádné sériově vyráběné, dřevo tak zůstává doménou spíše kutilů a modderů, kteří mají k dispozici snadno zpracovatelný materiál. Neznámá firma nMediaPC se chlubí, že má první dřevěnou HTPC skříň a web Legit Reviews včera její recenzi.

HTPC 8000 se prodává za 98 dolarů, za dalších třicet lze přidat LCD panel. Osobně je pro mě design už příliš retro, i autor recenze uznal, že vzhled rádia ze 40. let se k moderním AV komponentám nehodí. Sběratelé starožitností ale mají možnost zařadit do sbírku originální hi-tech hračku. 

Na verdikt i kompletní fotogalerii vás odkážeme přímo na recenzi, která je spíš jen ukázkou, že to opravdu funguje a žádné objektivní měření neobsahuje.

Skříň je velmi bytelná i prostorná. Uvnitř je místo pro čtyři 3,5″ disky a jednu 5,25″ mechaniku. Do těla 500 × 365 × 280 mm se bez problémů vleze ATX deska i se zdrojem. Na chlazení se také myslelo, vepředu jsou perforace a vzadu vyfukuje 140mm ventilátor. Na přední straně je kromě vypínače i IO panel se čtečkou karet, třemi USB konektory, FireWire, eSATA a dva jacky mikrofonu/sluchátek.

nMediaPC HTPC 8000 se objevil v recenzích i na dalších webech: Benchmark Reviews, Tom’s Hardware a PC Perspective.

Zdroj: Legit Reviews

Ohodnoťte tento článek!