Reuters: Apple se zbavuje závislosti na Samsungu. Čipy budou dodávat jiní

0

Podle tajných zdrojů agentury Reuters si Apple hledá nové dodavatele paměťových čipů. List Korea Economic Daily také tvrdí, že v první várce nových iPhonů 5 už nemá figurovat Samsung, ale operační (DRAM) i úložné (NAND) paměti budou poskytovat společnosti Toshiba, Elpida a Hynix.

Na tom by ovšem nebylo nic překvapivého, Samsung není výhradním dodavatelem Applu. Jak ukázaly pitvy poslední generace iPhonu, iPadu a MacBooku, Toshiba, Elpida i Hynix se už často v jablečných produktech nacházejí. Záleží také na konkrétní výrobní sérii a trzích, na které zařízení míří.

iPhone 4S iFixit

Pro iPhone 4S Samsung vyrobil SoC a RAM, foto: iFixit

Samsung ale nadále vyrábí hlavní SoC Apple A4/A5 a pro nový iPad dodává i displej. Apple se tak možná jistí i ostatními firmami, avšak úplně Samsung odstřihnout nemůže. Na to produkuje až moc mobilních zařízení a jinde by nemuseli stíhat dodávat. Leda že by měl Apple zájem zvýšit výkonnost cizích továren a pomohl jim investičně, podobně jako tomu učinil u Sharpu. Ale to už bychom spekulovali.

Korea Economic Daily dále píše, že Samsung už pro iPhone 5 nebude vyrábět akumulátory, nově je má dodávat japonský Panasonic a čínský Amperex. Hlavním výrobcem displejů se místo Sharpu údajně stane LG. Žádná ze společností pochopitelně nechtěla informace potvrdit. Ale už ve středu se iPhone 5 ukáže světu. A pokud se začne do týdne prodávat, kluci z iFixit.com jej rozeberou a dodavatel komponent potvrdí, či vyvrátí.

 

Zdroj: Reuters

Ohodnoťte tento článek!