Revoluční akumulátory se začnou prodávat už příští rok. Nabídnou dvojnásobnou výdrž

0

Společnost SolidEnergy Systems, kterou založil absolvent MIT Qichao Hu, chce během následujících tří let uvést na trh akumulátory s dvojnásobnou kapacitou pro použití v dronech, chytré elektronice a elektromobilech. Li-Metal je už prý připraven pro komerční využití.

Nové lithiové akumulátory nabídnou dvojnásobnou kapacitu
Nové lithiové akumulátory nabídnou dvojnásobnou kapacitu

Zázrak tkví v tom, že nový akumulátor využívá kovové lithium jako anodu. Je několikanásobně tenčí než běžné anody složené z uhlíku nebo křemíku. Původně ale vůbec nefungovala při pokojové teplotě a vyžadovala alespoň 80 °C. Firma proto vyvinula zvláštní hybridní elektrolyt. Jeho pevná složka pokrývá lithiovou anodu, což vyřešilo problém s teplotou, tekutá část zase prošla různými chemickými úpravami.

 

Výsledkem je stabilní a bezpečný akumulátor s dvojnásobnou hustotou oproti Li-Ionu. Firma už před rokem ukázala první prototyp s kapacitou 2 Ah, který měl poloviční velikost oproti akumulátoru v iPhonu 6 s kapacitou 1,8 Ah. Výroba Li-Metalu navíc může probíhat ve stávajících továrnách bez nákladných úprav.

Už letos v listopadu chce SolidEnergy Systems dodávat nové akumulátory pro výrobce dronů. Začátkem příštího roku bude technologie připravena pro komerční nasazení v mobilech a chytrých hodinkách. Do elektromobilů se dostane v roce 2018.

Zdroj: MIT via ZDNet

Ohodnoťte tento článek!