Americký virtuál FreedomPop loni způsobil velký poprask, když uvedl bezplatný tarif, který obsahoval 200 volných minut, 500 SMS a 500 MB dat. K tomu i dva šikovné placené. Problém byl, že tamní síť běžela pouze na standardu WiMAX, který podporuje jen málo telefonů a který nemá celonárodní pokrytí. Jenže teď už FreedomPop využívá také LTE od operátora Sprint a honba za masami může začít.

  Basic 200 Premium 500 Unlimited Everything
paušál 0 USD 7,99 USD 10,99 USD 19,99 USD
volné minuty 200 500 neomezeně neomezeně
volné SMS 500 neomezeně neomezeně neomezeně
data 500 MB 500 MB 500 MB neomezeně

FreedomPop nad čistě datovou sítí staví služby, přes které lze normálně volat, psát. Stačí k tomu libovolný telefon s podporou tamního Sprintu, mezi které už patří většina vlajkových lodí od Samsungu, Applu, HTC nebo LG.

 

Zákazníci si mohou navíc objednat nový tarif, který má neomezené všechny služby, ale stojí jen 20 dolarů (400 Kč). U dat ale platí drobná výjimka, po překročení 1 GB klesne rychlost „na úroveň 3G“, což jsou stále jednotky Mb/s. Podle FreedomPopu tak lidé ušetří až 95 % telefonních nákladů oproti AT&T nebo Verizonu.

Proč o tom píšeme? Podobná služba by mohla velmi dobře fungovat i u nás. Šanci už promarnil Ufon se svou sítí CDMA, protože nedokázal zajistit moderní telefony. ČTÚ ale ještě disponuje mnoha frekvencemi v pásmech 1800 MHz a 2600 MHz, na kterých by mohl vzniknout ještě jeden operátor, čistě pro LTE. Sice by těžko pokrýval venkov, ale ve městech by mohl poholně vyrůst. A pokud by přišel s agresivní cenovou politikou jako FreedomPop…

Zdroj: FreedomPop via  Engadget

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Nic-Tock“ je nejlepsi system namlouvani v zivocisne risi, proto se mnozime nadsvetelnou rychlosti. To znate ten vtip, jake jede mlady parnepar studentu mlcky ve vlakovem kupe a mu to neda, chce zahajit konverzaci a zepta se: „Slecno, proc porad mlcite?“, odveti „Mlcim protoze chci!“ – No prosim, chce a mlci. Muj bratranek ze tretiho kolena, kralik Bugs a jeho prasatko Porky vo tom vi taky svy…

  2. Bednaři, pořád vám to tu říkám, že desktop, sokly a spol jsou pro 90% BFU dávno mrtvé. Už loni jsem vám říkal, že pokud Intel nadhazuje, že kleslo TDP natolik, že je desktop možno dělat v BGA, tak jak znám Intel, nikdy nemluvil do větru a do 5 let bylo úplně po jeho nebo to krachlo, ale nic mezi tím. Sokly budou jen pro špéci použití a tomu bude odpovídat cena.

  3. Znám z Diit i z D-Fens. Patří k nám jedněm z mála, co něco známe a umíme. Proč se ptáš? Nemyslím si, že jsem sežral všechnu moudrost a že ostatní jsou idioti vím. Pokud řešíš 200W u GPU bez dalších souvislostí, tak na svém názoru nevidím nutnost něco měnit.