Revoluční tiskárny Memjet: barvy inkoustovky rychlostí laseru

0

Během poslední dekády spadly ceny drahých barevných inkoustových i laserových tiskáren z desetitisíců na tisíce či dokonce stovky korun a stalo se z nich de facto spotřební zboží, které pořídíte v každém supermarketu levněji, než co stojí originální náplně. Zdálo by se, že už nás tiskárny jen tak něčím nepřekvapí. Opak je pravdou.

Revoluční inkoustovou tiskárnu, která dokáže chrlit stránky ve fotografické kvalitě stejně rychle jako výkonné laserovky, předváděla na letošním CES v Las Vegas společnost MemJet.

memjet

Tajemstvím úspěchu je nové pojetí tiskové hlavy. Funguje na obdobném principu, jako u klasických inkoustovek, ale na rozdíl od nich je pevná a dokáže „plivat“ inkoust po celé šířce tiskového média. A protože nemusí zběsile cestovat ze strany na stranu a pokryje najednou celou šířku papíru, dokáže tisknout mnohonásobně rychleji než klasické inkoustovky a rychlostí se vyrovná tiskárnám laserovým.

memjet

Na šířku běžných kancelářských papírů (formát A4 či Letter) připadá více než 70 000 trysek. Ty dokážou chrlit svou náplň na šedesát stránek za minutu.

Nový způsob tisku je stále ve fázi prototypu, Memjet se ale už snaží celou technologii licencovat dalším výrobcům tiskáren. Konečnou cenu nové generace tiskáren zatím výrobce neuvádí, ve starších zprávách se ale mluvilo o cenách kolem 300–500 dolarů.

A ještě jedno video se slibovaným plakátem za čtvrt minuty…

Zdroj: Trusted Reviews

Ohodnoťte tento článek!