Revoluční touchpad od Synaptics

0

Synaptics, pravděpodobně největší výrobce touchpadů pro notebooky, byl postaven před výzvu: jak své polohovací zařízení zmenšit, aby nezabíralo tolik místa na malých netboocích, ale zároveň bylo stále pohodlně velké? Na Computexu firma vystavovala upravený HP Mini 1000 s prototypem revolučního touchpadu Synaptics ClickPad, který nepotřebuje tlačítka. Díky tomu může být dotyková plocha touchpadu větší, nebo celý notebook menší.

ClickPad není prvním touchpadem, který se zbavil tlačítek nahrazujících levé a pravé tlačítko myši. Průkopníkem v této oblasti je Apple. Ovšem vzhledem k tomu, že v jablečném světě existuje pouze jedno tlačítko myši, měl známý výrobce úlohu značně zjednodušenou: touchpad jednoduše na jedné hraně ukotvil na pant, takže jeho stisknutí kdekoliv kromě horní (od uživatele vzdálené) třetiny až poloviny funguje jako kliknutí.

Synaptics museli vymyslet poněkud složitější mechanismus. Ten registruje stisknutí po celé své ploše, pravé tlačítko nahrazuje stisk dvěma prsty. Jak bude řešena náhrada prostředního tlačítka, případně současného stisku levého a pravého, bohužel tvůrci ClickPadu neoznámili. Není také známo, kdy se nový typ touchpadu začne ve velkém vyrábět a montovat do notebooků. Zástupce společnosti řekl serveru The Tech Report pouze to, že společnost očekává, že v červnu/júni příštího roku bude ClickPad reprezentovat třetinu všech u Synaptics vyráběných touchpadů.

Zdroj: The Tech Report

Revoluční touchpad od Synaptics

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte

1 komentář

 1. Lukfi ty už píšeš aj tu :o)

  Len ma mrzí, že AVIAtici aj napr. skrz obmedzené zdroje nedokážu tak rýchlo nasadiť VIA DualCore Nano pretože by to bola voči týmto AMD Athlon Neo X2 L335 a AMD Turion Neo X2 L625 zaujímavá konkurencia na trhu. Ak by som nebol aVIAtik tak do tohto HPčka určite idem. xixi

  Pozrite sa na tú podobnosť:
  1.AMD Athlon Neo + AMD M690T + MV-40 ATI Mobility Radeon HD 3410
  2.AMD AMD Athlon Neo X2 L335 -//-
  3.AMD Turion Neo X2 -//-
  ekvivalent
  1. VIA Nano U2250(“U3250”) + VIA VX800 MSP + S3 Chrome 435 ULP (VIA Trinity)
  2. VIA DualCore + VIA VX800 MSP + S3 Chrome 535 ULP (ale reálne dostupné až za rok)

  Aj vďaka tejto podobnosti bude zaujímavé sledovať ako si AMD Neo2 (AMD Yukon) bude viesť.