Do Česka vstoupila revoluční nebanka Revolut. Její kartu můžete mít zdarma

Revolut je oficiálně v Česku. Chce soupeřit s tradičními bankami a nabízí kartu, která slibuje nejvýhodnější nákupy a platby v zahraničí.

33

Britský finanční startup Revolut je ode dneška oficiálně v Česku. Služba už zde ale fungovala a má již přes 30 000 zákazníků. Od konce dubna navíc konečně přijímá i české koruny. Oficiální spuštění tak s sebou přináší jen zviditelnění v médiích a hlavně zajímavou akci – možnosti získat bezkontaktní platební kartu zdarma. Díky tomu chce firma získat dalších 70 000 zákazníků.

K bezplatné kartě je třeba zaregistrovat nový účet přes web revolut.com/?p=CZ_START a následně dobít účet částkou minimálně 300 Kč. Revolut je úplně jiný než „spořka či komerčka“. Nenabízí klasické bankovní služby a ovládá se výhradně v mobilní aplikaci pro Android a iOS. Na webu účet spravovat nelze. Našince možná zklame, že Revolut zatím není v češtině.

Revolut
Revolut

V čem je služba tak výjimečná? Pokud platíte jen doma v korunách, tak se bez ní obejdete. Jiné to je v zahraničí nebo při placení online v cizích měnách jako dolar, euro či libry. Revolut neúčtuje žádné poplatky a při převodech měn se drží mezibankovních kurzů, tedy nižších, než vám naúčtuje sama banka nebo obchodník. Amazon si v době psaní článku účtoval jedno euro za 27,29 Kč, Česká spořitelna si řekne o 26,32 Kč a Revolut jen o 25,71 Kč.

Revolutem lze platit ve 130+ měnách a mít účet v 25 měnách, mezi nimiž lze prostředky okamžitě převádět dle nejvýhodnějších kurzů. Služba funguje již tři roky, aktuálně má dva miliony zákazníků, kteří měsíčně utratí 1,8 miliardy dolarů v 80 milionech transakcích.

Bez mobilu nefunguje

Z výše uvedeného vyplývá, že Revolut je předplacenou kartou. Co nemáte na účtu, to neutratíte. Kredit se dobíjí převodem na cizí účet, případně kartou. U ní lze nastavit i autodobíjení. Dobít vás mohou i přátelé, posílání prostředků mezi jednotlivými účty je zdarma.

TIP: Přehled českých bank, které nabízejí platby mobilem a které to chystají

Revolut skvěle využívá toho, že je pevně spárován s mobilem. Skrz něj lze okamžitě ztracenou kartu zablokovat, měnit PIN, limity, zakázat výběry z bankomatů i platby online. Aplikace navíc upozorňuje na všechny provedené platby pomocí notifikace. Uvnitř se také můžete podívat, za co, ve které zemi a u kterých obchodníků nejvíce utrácíte.

Slyšeli jste již o nebance Revolut?

Zdarma i za peníze

Základní účet Revolutu je zdarma. Firma ale nabízí i placený účet Premium za 175 Kč měsíčně nebo 1750 Kč ročně. Má několik výhod.

 • Měsíčně lze přes něj vybrat z bankomatů bez poplatků až 400 eur (u běžného účtu jen 200 eur). Pak se platí 2 % za převod.
 • Nemá žádné omezení na převod měn. U bezplatného účtu lze každý měsíc zdarma převést měny v hodnotě 6000 eur, následně s 0,5% poplatkem.
 • Prémiovým účtem lze přímo obchodovat s kryptoměnami.
 • Nabízí 24/7 podporu a volitelný vzhled platebních karet.
 • K dispozici je bezplatná „likvidační“ virtuální karta pro placení online. Její číslo se pokaždé změní, takže kartu nelze zneužít. U bezplatného účtu je číslo stále stejné.
 • Prémiové účty dostávající exkluzivní slevy a zahraniční zdravotní pojištění.

Další informace o vstupu Revolutu do Česka přineslo Euro.cz.

Do Česka vstoupila revoluční nebanka Revolut. Její kartu můžete mít zdarma
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (94.8%) 50 hlasů

33 KOMENTÁŘE

 1. v clanku zavadzate, nedostanete ziadnu kartu zdarma

  bez poplatkov je ucet Standard ku ktoremu vam kartu zaslu za 99Kc, spoplatneny Premium ucet ma kartu zdarma, takze pekny oblbovak, ktory zistite az po dobiti

  takze to nech si nechaju ked v cesku mate u Equa, Air a inych vytvorenie uctu vratane karty zdarma, detto u N26, teraz aby som minul tych 300kc ktore mi zadrziavaju

   • kurzy má výhodnejšie určite roklenfx plus do tých 200€ v cudzine to robí beztak irelevantný rozdiel

    btw uz som videl screenshot iného pouzivatela s tretou volbou naozaj zdarma, to nech si taku sluzbu s dvojitymi cenami strcia kamsi ked niekomu to ponuknu zdarma, inému za 100

    • Podíval jsem se pro zajímavost na kurz EUR a mají úplně stejný jako ten web co udáváš. Jiank proč mluvíš o 200EUR? To jsou jen výběry z bankomatu, ty mě téměř vůbec nezajímají. Utratím ročně v cizině nebo online tisíce EUR kartou, používal jsem na to do teď EUR účet+kartu u Air Bank s nasypáním EUR přes Transferwise, ale Revolut vypadá fakt zajímavě. Jednak má lepší kurz a hlavně je nejen pro EUR a o nic se nemusíš starat, jen platíš s nejlepším možným kurzem.

  • Normálně se platí i za kartu (5 liber) a pak ještě poštovné. Teď je karta zdarma, ale poštovné evidentně zůstalo. Nemohl jsem to ověřit, kartu mám objednanou už z dřívějška.

   • A keď si kúpoval cez víkend tak ťa toto bude zaujímať.

    Our rates mirror the Spot Interbank exchange rate. The interbank market is the top-level foreign exchange market where banks exchange different currencies. It is a wholesale market through which most currency transactions are channelled and, as such, offers the best possible exchange rate available. This spot interbank exchange rate typically beats that of banks and other consumer foreign exchange services by 3-5%.

    For a few illiquid currencies, we provide the best rate we possibly can. For THB and RUB, we apply a small 1.5% markup on the exchange rate. For UAH we apply a 1% markup.

    During the weekend (Friday 23:59 – Sunday 23:59) as the Forex markets are closed, we take the rate from Friday 23:59 and apply a markup of 0.5% on major currencies and 1.0% on other currencies. Please be aware that we pull rates from our provider, and they are obligated to present us with updated rates whenever they are informed of a change from one of their suppliers. This means that the weekend rate may fluctuate and not be the same as the exchange rate we use from Friday. For illiquid currencies like Russian Ruble and Thai Baht, there is a 1.5% markup on weekend.

    Our rates are provided by Morning Star.

     • jj bohužel máš nastavené u dané karty v Paypal přepočítávání přes nevýhodný kurz Paypalu (na kterém Paypal dost vydělává) USD do GBP (ve kterých je vedená tvoje Revolut karta).
      V Paypal musíš jít do nastavení (ozubené kolečko) – > Platby -> Spravovat předem schválené platby -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options – > Bill me in the currency listed on the seller’s invoice (a nastavit zvlášť u každé karty kterou máš v Paypalu a vždy když přidáš novou)

     • to nastaveni curr conversion uz jde v Paypalu normalne? vim, ze jeste celkem nedavno s tim byl problem a u kazde transakce to clovek musel pohlidat… jednu dobu se to na netu ve forech dost probiralo….

 2. K té akci „karta s dopravou zdarma“, jsou kolem toho zmatky, podle toho co jsem zjistil a podle mé zkušenosti musíte pro zahájení registrace použít promo link abyste byli do akce zařazeni. Akorát že o téhle podmínce se nemluví. A jen první kartu dostanete zdarma, tak až dostanete vybrat jako první klikněte na tu kterou opravdu chcete. Na to bacha, mám dojem že opravit to asi nejde. Já chtěl jen virtuální takže s poštovným zdarma osobní zkušenost nemám, ale když na to jdete přes promo link a splníte ostatní podmínky prý to tak je.

 3. jen tip pro nekoho, kdo potrebuje hodne platit bezhotovostne v EUR nebo USD… Equa nabizi moznost sparovani EUR/USD uctu ke standardni CZK platebni karte, takze napr. transakce v eurozone jsou nasledne vyuctovany primo v EUR… zahr. platbu prichozi maji za 29,- …