Režim nízké spotřeby Connected Standby již podporují 64bitová Windows

0

Funkce Connected Standby z Windows 8 nepatří mezi nejprovažovanější novinky, ale právě ona umožnila operačnímu systému fungovat na tabletech tak, jak to očekáváme. Když zhasnete obrazovku, nechcete, aby počítač stále naplno běžel, podobně jako notebook nebo desktop. To by konzumoval mnoho energie a výdrž by rapidně klesala.

Současně ale nemůžete zařízení pokaždé natvrdo vypnout. Ani úsporný režim situaci neřeší, neboť tablet musí být pohotově připravený k práci, kterou jste nechali rozdělanou, okamžitě po zmáčknutí tlačítka po zapnutí. Také je aktivní a připravený upozorňovat vás na události.

Režim Connected Standby byl původně dostupný pouze na procesorech ARM, na řadu zanedlouho přišly „atomové“ tablety založené na platformě Clover Trail od Intelu. I když později dorazily 64bitové procesory Bay Trail, výrobci byli nuceni používat 32bitová Windows. Dobrá zpráva zní, že Connected Standby nyní konečně podporují též 64bitová Windows.

Zřejmě jako úplně jako první ho využívá včera představený Surface Pro 3. Intel redakci AnandTechu potvrdil, že firmware a ovladače jsou již připravené. Dalším zástupcem bude vedle tabletu Surface třeba HP ElitePad 1000 G2. Ve druhém táboře AMD situace vypadá hůře, neboť jeho procesory pojmu Connected Standby nerozumí. A zatím ani nebudou, jak AMD potvrdilo.

Zdroj: AnandTech

Režim nízké spotřeby Connected Standby již podporují 64bitová Windows

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na stránce Hlasování: “zdroj 400W s účinností 80% = 340W špičkový výkon” – To je zas jeden pěkný nesmysl. Že bylo to PC nestabilní by mohly způsobovat poddimenzované napájecí 12V větve zdroje (ovšem testovaný FSP Aurum by měl umět 2x18A na 12V a v součtu 384W), případně daný zdroj jednoduše nevyhovuje udávaným specifikacím (což se u těch levnějších nestává zrovna zřídka). 400W zdroj by měl být schopen nějak těch 400W dodat. Účinnost ovlivňuje příkon, ne výkon. (Navíc 400 * 0,8 = 320, ne 340)

  2. Já si myslím, že zakopaný pes neni ani tak ve výběru komponent, jako v poskytované službě předhotovené sestavy. Když si člověk skládá PC sám, pak něco koupí tuhle, něco támhle tak aby tu danou kompoentu mě za co nejnižší cenu. Výsledná cena pak může být i o pár tisíc nižší. Navíc sestavy typu HAL jsou sice konfigurovatelné, ale mají jen omezený výčet nabídnutých komponent. Přitom by si někdo i pořídil danou sestavu, ale rád by tam jenom jinou grafiku (než z výčtu) a to nelze, takže to nakonec skončí u toho, že si vše nakoupí a sestaví sám…