Ribbon v Průzkumníku ve Windows 8 splaskl. Inspirací mu bylo Metro

0

Ať už se těšíte či netěšíte na Pás karet, který se tentokrát rozšíří i do tak základní programu, jakým Průzkumník je, Ribbon zde bude každopádně přítomný, a kdo ho dovede využít, bude si jej patrně velmi vychvalovat. Mít všechny potřebné nástroje a akce pěkně na dosah klepnutí, bude užitečné, a pokud se vám novinka nebude líbit, nemusíte nic řešit, poněvadž celý Pás bude ve výchozím stavu tak jako tak skrytý.

Nový obrázek, který se objevil na Win8China, ukazuje, že prostředí Metro bude mít vliv ještě o kousek větší, než jsme si mysleli. Víme například, že v systému bude přítomen motiv „Aero Lite“, který desktopovému prostředí dodá hranaté tvary. Systém bude poskládaný tak, aby dojem z něj byl konzistentní, alespoň co se celkového vyznění týče. Veškerá grafika bude přizpůsobena dlaždicovému Metru, ostré hrany a relativní jednoduchost a plochost vystřídají léta budovanou plastičnost.

 

Na novém obrázku si můžete všimnout, že i Pás karet v Průzkumníku ztratil svou plastičnost, nyní je vyvedený v mnohem prostším stylu. Konečně více zapadá do Windows 8, kde vládne Metro. Pro srovnání se podívejte ještě na snímek Průzkumníka, kde můžete spatřit původní Ribbon, jak vypadal ještě v Consumer Preview. Release Candidate nám tedy ještě pár změn přinese, o některých ale víme dopředu.

Zdroj: Win8China via Windows 8 Beta

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář