Říjen: tržní podíl Internet Exploreru se zmenšil na méně než 50 %

0

Navíc, včerejší statistiky, kterými se společnost chlubila, pochází ze StatCounteru, který na rozdíl od Net Applications nehraje na unikátní návštěvníky. Co tedy Net Applications tvrdí o říjnu?

Čtete také: Microsoft: podíl Internet Exploreru 9 stoupne

Že je to měsíc, kdy se tržní podíl Internet Exploreru po letech prvně propadl pod padesát procent. Prozatímní jednička si ještě v září usurpovala 50,97 % z celého trhu, zatímco o měsíc později se musela spokojit s 49,58 %.

Výjimečně si polepšil Firefox. U něj jsme v posledních měsících zvyklí spíše na propady, ale v říjnu se jeho podíl vyšplhal na 21,20 %, což oproti zářijovým 21,06 % není úplně zanedbatelné zlepšení situace.

Obrovský nárůst tradičně zaznamenalo Chrome. Googlův prohlížeč povyskočil z 15,17 % na 16,59 %. Také Applu se daří, Safari si polepšilo a nyní zabírá 8,54 % trhu s prohlížeči, v září to bylo 8,03 %.

Na závěr nám zbyla Opera, která naprosto standardně osciluje mezi jedním a dvěma procenty. Její tržní podíl se v říjnu zmenšil z 1,58 % na 1,49 %.

Ještě se podívejme na podíly jednotlivých verzí prohlížečů:

Internet Explorer 8 jasně dominuje. Druhým nejpoužívanějším prohlížečem na světě je Chrome 14, v závěsu za ním Firefox 7. Na čtvrtém místě se usadil Internet Explorer 9, miláček Microsoftu a zřejmě také uživatelů Windows 7. Nároky na páté místo si dělá nepřítel všech, a sice IE6.

Zdroj: Net Applications.com

Ohodnoťte tento článek!