Roadmapa procesorů AMD

0

Z čínského serveru HKEPC unikla roadmapa nových tří a čtyřjádrových procesorů AMD Phenom. Jak to tak vypadá, tak druhý kvartál bude na novinky od AMD skutečně bohatý. U čtyřjádrových procesorů se můžeme těšit na Phenomy 9550 a 9650 s taktem 2,2, respektive 2,3 GHz, oba se steppingem B3. Nejsilnější čtyřjádro pak bude představovat Phenom 9950, který poběží na 2,6 GHz. Na ten si ale počkáme až do Q3.

U tříjádrových procesorů startuje pracovní frekvence na 2,1 GHz u modelu Phenom 8450 (stepping B3), nejvyšší pak bude taktován na 2,4 GHz – Phenom 8750.

Zatímco procesory se steppingem B2 jsou již nyní v prodeji, na stepping B3 si budeme muset počkat minimálně do května. Podle výrobců základních desek by právě revize B3 měla vyřešit tolik diskutovaný problém s TLB. Procesory v této revizi poznáte velmi snadno – koncové dvojčíslí v jejich označení je 50. Otázkou ale stále zůstává, jestli se tato roadmapa opět o něco nezpozdí, jak jsme si na to u AMD za posledních pár měsíců již zvykli.

Zdroj: HKEPC.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zajímavé zprávy opět přicházejí od taiwanských výrobců desek. Ve stínu informací o chystaném souboji integrovaných čipsetů by málem zanikla zmínka, že jižní můstek ATI/AMD SB700 obsahuje docela závažnou chybu, kterou však opraví sami výrobci desek. Chyba spočívá ve vadném vnitřním časovači, což výrobci desek obejdou snadno tím, že použijí externí. AMD slíbila, že chybu rychle opraví a SB700 bude nahrazen novým SB710 s již bezchybným časovačem. Nebo už to je opraveno?