Robot Mesmer vypadá jako člověk. Dokud nepromluví… (video)

Engineered Arts

0
Robot Mesmer
Robot Mesmer

Britská společnost Engineered Arts již více než 10 let vyrábí humanoidní roboty. Prvním výraznějším pokusem byl RoboThespain, kterého jsme pravidelně vídávali na CeBITu. Vypadal roztomile. Asi tak, jak si tvůrci sci-fi filmů představovali roboty v 60. letech. RoboThespiana si už dokonce můžete koupit, ale 59 000 liber můžete utratit i rozumněji.

Tatáž firma už připravuje náhradu, která se vzhledem přibližuje člověku. S maskami od filmových tvůrců jej opravdu připomíná, ale takovým tím strašidelným způsobem, že vidíte člověka, ale zároveň i toho robota. Tomu se odborně říká uncanny valley a zatím se žádnému výrobci nepodařilo tuto hranici překonat.

Mesmer má pokročilý animatronický obličej, který umí mrkat, valit očima nebo při mluvení hýbat ústy. Mimika je ale ve stávající generaci stále nepřirozená a i přes veškerou snahu maskérů jsou vidět dokonale přesné pohyby pístů a motorků.

Za kolik se bude prodávat Mesmer, zatím nevíme. Engineered Arts ale potenciál vidí v zábavním průmyslu nebo muzeích. Robot díky senzorům rozpozná člověka, a dokonce se snaží odhadnout jeho věk, aby mohl adekvátně reagovat. V budoucnu se tak lidé nebudou chodit dívat na statické voskové figuríny Madame Tussaud, ale rozpohybované celebrity a významné historické osobnosti.

TIP: Robot Atlas běhá všude kolem (video)

Robot Mesmer vypadá jako člověk. Dokud nepromluví… (video)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů