Robot vytvořený programátorem vyhledával soutěže na Twitteru a 1000 jich vyhrál

0

Hunter Scott napsal v Pythonu skript, který se místo něj hlásil do soutěží na Twitteru a menší část z nich i vyhrál. Během devíti měsíců jich navštívil asi 165 000, tisíckrát zvítězil, takže úspěšnost byla něco přes půl procenta. Ale vzhledem k tomu, že denně vyhrál v průměru čtyři ceny, to Scotta nejspíš nemrzelo.

Takhle může vypadat jedna ze soutěží, do které se Scottův skript přihlásil
Takhle může vypadat jedna ze soutěží, do které se Scottův skript přihlásil

Robot prohledával Twitter a hledal v nich textové řetězce jako „retweetni a vyhraj“. Skript tak retweetoval a občas měl štěstí. Ceny byly většinou drobnosti jako kupóny do her, lístky na koncerty, digitální obsah apod. Nejhodnotnější byl výlet na New York Fashion Week pro dvě osoby včetně cesty limuzínou. Jeho cena je asi 4000 dolarů.

 

„Hacknutí“ soutěží je zajímavé hlavně kvůli manipulaci s daty na Twitteru. Scott musel vyhledat soutěžní tweety. Často bylo podmínkou, aby daný účet ještě sledoval. Jenže Twitter blokuje přílišné spammery a navíc lidem s několika sledovanými (followings) nedovolí sledovat více než 2000 lidí. Vytvořil proto frontu pro 2000 účtů, kdy prvního „obslouženého“ přestal sledovat a přidal dalšího. Na ony bariéry přicházel metodou pokus/omyl.

Zde je seznam cen, které Hunter Scott získal.

Zdroj: Quartz

Ohodnoťte tento článek!