Roccat Pyra: malá, mobilní a kvalitní myš

0

Pro vášnivé hráče počítačových her není společnost Roccat žádnou neznámou, ačkoliv se stále jedná o společnost dosti mladou. Věhlasnosti zavedených značek jako např. Razer zatím nedosahuje, již model Roccar Kone však ukázal, že nováček umí překvapit kvalitou a nabízenými technologiemi.

Na trhu zatím evidujeme dvě myšky, které se svými parametry řadí spíše na vrchol nabídky. Laserem obdařená Roccat Kone je stará zhruba rok a půl, od uvedení ji však trápí nadstandardní poruchovost a špatná spolehlivost. Druhým počinem budiž optická Roccat Kova, vzhledem k relativní „novosti“ toho o ní zatím příliš mnoho nevíme. Triádu produktů završuje dnes představená Roccat Pyra, jež je zase úplně jiná – svými malými rozměry spíše zaujme ty hráče, kteří jako herní stroj preferují notebook.

Hlavním tahákem je možnost nastavení dvou akcí na jedno tlačítko: těch máte k dispozici 5 (resp. 6 když počítáte i klikací kolečko). Při stkisknutí se provedou obě současně, což může v jistých hektických pasážích hry být k nezaplacení. Rozměry základny jsou 9,5 × 6 cm, váha je poté rovna 90 g. Odezva se zastavila na hodnotě 1 ms a modrý optický senzor má rozlišení 1600 DPI.

Roccat vyrábí svou novinku v drátovém i bezdrátovém provedení, zaplatíte za ně po řadě €35 či €55. V našich českých e-shopech je Pyra již evidována, drátová varianta je k mání za zhruba 1100 Kč, bezdrátová pak za 1500 Kč.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!