RollApp spustí v prohlížeči LibreOffice, Gimp a jiné desktopové aplikace

0

Nadace stojící za vývojem svobodného kancelářského balíčku LibreOffice upozornila na svém blogu na jeden hodně zajímavý nástroj. RollApp spouští přímo na webu virtualizovaný linuxový software, takže můžete v prohlížeči používat jak LibreOffice, tak třeba vektorový editor Inkscape, bitmapový Gimp plus kopec dalších nástrojů a her.

LibreOffice Writer Inkscape
LibreOffice Writer | Inkscape

Tvůrci přímo upozorňují, že je to vhodné řešení tam, kde nemůžete pokročilejší software používat. Typicky třeba iPady nebo Chromebooky. Základní verze RollAppu je zdarma s video reklamou. Neomezené používání základní aplikací stojí 0,99 USD za aplikaci na měsíc, u „lepších“ aplikací jako Gimp nebo v budoucnu dokonce Firefox to bude 1,99 USD. Přístup ke všem stojí 6,99 USD.

RollApp nemá vlastní úložiště, ale dokáže se spojit s Dropboxem, Boxem nebo službou Google Drive a na nich soubory přímo upravovat. Služba zatím běží v betaverzi a po registraci máte 14 dní nato, abyste si jí bez omezení i reklam vyzkoušeli.

 

Třeba pak stejně jako já zjistíte, že je to opravdu nouzové řešení, které je pomalé a ještě ne moc stabilní. U textových editorů mě například zarazil fakt, že služba nepočítá s českou diakritikou. Přímo v aplikaci háčky i čárky napíšete, ale zkopírováním přes zvláštní schránku o ně přijdete, a text to kompletně poškodí.

RollApp tak skutečně poslouží jen těm, kterým nativní webové aplikace jako Google Docs, Pixlr nebo SVG Edit nestačí a z nějakého zvláštního důvodu pracují na hloupém zařízení, kde lepší software nenainstalují.

Zdroj: The Document Foundation

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Můj názor je ten, že by AMD mělo vyhodit ten tým hňupů v marketingu, který během 12 měsíců přejmenuje všechno 10x.
    Zatímco vývojové oddělení se zabývá tvorbou (resp. úpravou) nových produktů, marketing by se měl snažit vytvořit a upevnit solidní tvář firmy. Místo toho tvoří debilní schémátka na nové značení, které záhy milionkrát změní během dvou obědů.