Rollei začíná prodávat limitovanou reedici zrcadlovky z roku 1930

0

Retro je v módě. Ke značkám, které znovu vydávají své legendární modely v novém hávu se nyní přidal Rollei. Rolleiflex byl fotoaparát klasické dvouoké konstrukce z roku 1930. Nová edice Rolleiflex Instant Kamera navazuje na odkaz, ale přidává modernější technologie a možnost instantní fotografie Instax mini (54×86 mm).

Společnost Rollei s nápadem přišla letos v dubnu na Kickstarter. Asférický objektiv nabízí ruční ostření v rozsahu 48 centimetrů až nekonečno, nastavení slony f/5.6, f/8, f/16, f/22 a funkci Bokeh.

rolleiflex2

Nechybí ani starý expozimetr, který ukazuje, jak dostatečné je osvětlení scény. Nový Rolleiflex má narozdíl od toho původního integrovaný blesk umístěný v otočném logu. Foťák váží 525 gramů a napájí jej tři tužkové baterie.

rolleiflex5

Novinka umí i efekt zvaný dvojitá expozice, jelikož obsahuje dva objektivy. Horní funguje pro náhled scény a ostření, spodní pro samotný záběr. Rychlost závěrky je v rozmezí 1/500 až 1 sekunda, v jiném režimu pro stativ pak až 10 sekund.

rolleiflex3
Původní vs. nový Rolleiflex

Nejlepší na Rolleiflexu je ten retro pohled shora, stejně jako u klasických dvouokých zrcadlovek, ale máte možnost využít i průhledový hledáček. Cena novinky je 10 290 Kč.

Rollei začíná prodávat limitovanou reedici zrcadlovky z roku 1930
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 6 hlas/ů