Ze smartphonu uděláte tablet. Podívejte se na první skládací mobil světa

3
Royole FlexPai
Royole FlexPai

O společnosti Royole nikdy nikdo neslyšel, ale dnes o ni mluví ve všech technologických médiích. Proč? Tato firma vyrobila a jako první začne prodávat telefon s ohebným/skládacím displejem. Nejde o dvoudisplejovou knížku, jakou byl ZTE Axon M. Royole FlexPai má jeden velký displej, který lze v půlce zlomit.

Základem je zařízení podobné iPadu Mini. Má 7,8″ AMOLED s rozlišením 1920 × 1440 px a poměrem stran 4:3. Kdy se ohne, dostanete zhruba dvě 5,5″ obrazovky s poměrem 3:2. Reálně budou ty formáty trochu jiné, protože ohyb má dost velký poloměr a na jedné straně bude displej menší kvůli širokému rámečku s foťákem a dalšími senzory. Royole tvrdí, že Flex snese až 200 000 ohybů

Obrazovka se po ohnutí rozdělí na tři části. V ohybu budou notifikace, takže je snáze uvidíte s telefonem položeným na stole. Vepředu a vzadu budou zase nezávislé displeje, díky principu AMOLEDu by neměl být problém tu nepoužívanou část dočasně vypnout. Na papíru a renderech výrobce to všechno vypadá sluníčkově.

První reálné video, které na Twitteru ukázal Ice Universe, však ukazuje, že FlexPai akorát chtěl ukázat, že je první. Provedení působí dost humpolácky, displej dělá různé psí kusy a v místě ohybu je obraz viditelně deformovaný.

Royole FlexPai má mimochodem ještě jedno prvenství. Výrobce do zařízení integroval novou generaci osmistovkového Snapdragonu, o němž zatím víme jen to, že jej Qualcomm v celé nahotě představí na podzim.

Kromě něj má zařízení 6/8 GB RAM, 128/256 GB flash paměti a čtečku microSD. Disponuje dvojici foťáků (16 + 20 Mpx), 3800mAh akumulátorem a také neexistujícím Bluetooth 5.1. Rozměry v rozevřeném stavu činí 190 × 134 × 7,6 mm, hmotnost je 320 gramů. Tyhle parametry ukazují, že jako telefon prostě FlexPai nemůže fungovat. Jednak jde o těžké zařízení a jednak bude ve složeném stavu buclaté. Soudě dle tloušťky to bude v místě ohybu snad 25 mm. Takovou cihlu do kapsy u kalhot nedáte.

https://youtu.be/ZjdGhHLQIH4

Výrobce už prozradil i cenu a spustil předobjednávky. FlexPai v kapacitě 6/128 GB bude za 9000 juanů (36 000 Kč s DPH), varianta 8/256 GB stojí 10 000 juanů (40 000 Kč s DPH). Telefonotablet dorazí rovnou s Androidem 9 Pai. Vlastně Pie.

Ze smartphonu uděláte tablet. Podívejte se na první skládací mobil světa
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.11%) 9 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. V tomhle se mi líbila nějaka futuristická vize od MS, kde se telefon lámal přes ostrou hranu, tedy něco jako dva displeje, které v místě zlomu nemají rámeček. Když se spojí, je velký obraz, když se oddělí, je plocha menší, ale stále má normální tvar do kapsy. Tohle nechápu moc k čemu je, jde to ohnout, ale co tím získám když to ohnu?