Rozdělení Bitcoinu neublížilo. BTC má nejvyšší hodnotu v historii, již přes 3200 dolarů

1
Bitcoin
Bitcoin (zdroj: Michael Wuensch / Pixabay)

Minulý týden vznikla odnož Bitcoinu nazvaná Bitcoin Cash. Obě kryptoměny mají až do 1. srpna společnou historii (blockchain) a uživatelé držící v peněženkách BTC dostali stejné jednotkové množství BCC.

Navzdory obavám však vznik odnože Bitcoinu neublížil. Těsně po spuštění Cashe klesla hodnota BTC těsně pod 2700 dolarů, ale pak nastal nový růst, který ještě o víkendu zrychlil. Hodnota jednoho Bitcoinu se díky tomu vůbec poprvé dostala přes hranici 3200 dolarů.

Ceny kryptoměn 7. srpna 2017
Ceny kryptoměn 7. srpna 2017

Jak ukazují čísla například na CoinMarketCapu, je to Bitcoin Cash, který po prvotním boomu slábne. Druhého srpna se hodnota přiblížila 750 dolarům, pak ale nastal prudký sešup a dnes je cena třikrát nižší, tj. okolo 250 dolarů.

BitInfoCharts ukazuje další statistiky. Během posledních 24 hodin bylo přes Bitcoin Cash provedeno 12 000 transakcí o průměrné hodnotě 75 BCC a poplatku 10 centů. Bitcoin za stejnou dobu uskutečnil 214 000 transakcí o průměrné hodnotě 8,6 BTC a poplatku 1,43 dolaru.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. BTC je prostě nezmar. Pořád jsme na začátku boomu kryptoměn a ta první s největší základnou uživatelů má velkou šanci přežít a stát se plnohodnotným platidlem (a investičním nástrojem). Jednou z nesnadnějších cest, jak pořídit BTC je aplikace Coinbase (peněženka a burza v jednom). Při registraci přes http://www.bit.ly/coinbaseCZ získá nově registrovaný úživatel bonus 10 USD (při investici 100 USD) a to se ze začátku hodí na pokrytí poplatků. Aplikace přijímá i SEPA platby v EUR (rychlé s nízkými poplatky).