Rozdílová synchronizace již pro OneDrive od 2. čtvrtletí nebude vulgárním pojmem

Microsoft díky nové funkci v klientu pro OneDrive ušetří naše internetového přípojky a čas.

0
OneDrive (Logo: Microsoft; obrázek: Mynetx; upravil: Petr Urban)
OneDrive (Logo: Microsoft; obrázek: Mynetx; upravil: Petr Urban)

Aby bylo jasno, OneDrive nabízí spoustu cloudového prostoru za pár korun, na druhou stranu jeho klient nepatří k úplné špičce, aspoň ne ve verzi pro Windows. Zlepšuje se, ale občas má problémy s pružností a takový Dropbox mu stále ukazuje záda. Neznamená to ovšem, že by jej nebylo možné používat. Spíše to znamená, že kdo na OneDrive sází, o to více vyhlíží s nadějí novinky ve službě. Opatrně se můžeme začít těšit.

Microsoft aktuálně připravuje zlepšovák, jenž by měl synchronizaci zrychlit. OneDrive se naučí rozdílové synchronizaci. Tento návrh je u uživatelské základny dnes dokonce druhý nejoblíbenější, Microsoft s tím ale roky nic nedělal. Na webu pro hlasování zatím oficiálně zůstává stejný status od září 2014, který hlásá, že v Redmondu o funkci uvažují. Podle plánu, který Microsoft předvedl na akci Tech Summit, jak upozornila Mary Jo Foley, ale rozdílová synchronizace bude dostupná ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Díky ní bude klient pro cloudové úložiště schopný synchronizovat pouze ty části souborů, které byly změněny. Což v praxi znamená méně přenesených dat, zvlášť v případech, kdy pracujete s většími soubory, kde se mění jen malé části. Zkrátí se tím také doba potřebná k synchronizaci. Mimochodem, hádáte správně, Dropbox rozdílovou synchronizaci již podporuje. Microsoft chystá více novinek, viz plán vývoje.

Rozdílová synchronizace již pro OneDrive od 2. čtvrtletí nebude vulgárním pojmem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas