Rozlučte se s ATI!

0

Po odkoupení kanadské společnosti ATI Technologies firmou americkou (Advanced Micro Devices) bylo jen otázkou času, kdy značka „ATI“ zmizí docela. Včera onen den nastal a do budoucna se již budeme setkávat pouze se značkou „AMD“.

ATI Logo

Včerejšek byl vůbec zajímavým dnem, AMD ohlásila nový model fungování, kdy se společnost rozdělila na čtyři segmenty: skupinu produktů vedenou Rickem Bergmanem, starající se o vývoj grafických čipů a procesorů, dále pak na „Advanced Technology Group“, specializující se na vývoj budoucích technologických inovací a marketingové oddělení, za které bude zodpovídat Nigel Dessau. Posledním kouskem do skládačky je oddělení pro styk se zákazníky, jež zaštiťuje Emilio Ghilardi.

Zrušení známé značky „ATI“ odůvodnili kaliforňané snahou o větší penetraci svých produktů na trh při uvedení, kdy jednotné vystupování pod jednou značkou bude pravděpodobně lepší, než pod dvěma značkami. Pro další značku, „Radeon“, to ale pravděpodobně mnoho neznamená: místo „ATI Radeon HD 4870“ budeme prostě psát „AMD Radeon HD 4870“.

Na závěr se sluší podotknout, že Randy Allen, senior vice president, opustil společnost AMD. Ve firmě působil od roku 1984.

Aktualizováno: zástupci AMD se v reakci na tuto zprávu, kterou vypustil do světa TechConnect Magazine, vyjádřili nesouhlasně a tuto „spekulaci“ označili za výplod fantazie.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!