Ruiz a Richard: „AMD bych si nikdy nekoupil“

0

Když byl Intel před časem obviněn úřadem FTC (Federal Trade Commission) za monopolní praktiky, znevýhodňování AMD u různých výrobců PC, jako je například Dell, HP či IBM, a celkové brždění vývoje, odpověděl na to tím, že AMD není třeba brzdit, když společnost sama nedokáže konkurovat. Tato slova potvrzují i lidé z AMD, jmenovitě Henri Richard či Hector Ruiz.


Henri Richard vysvětluje, proč je Barcelona (Opteron) lepší než Kentsfield (Xeon, Core 2 Quad)

Henri Richard byl v letech 2002-2007 viceprezidentem marketingu AMD. Ve své odpovědi se Intel odvolává na to, že se Richard interně podělil přibližně o tato slova:

„Když se na věc podíváte objektivně, nikdy si nekoupíte AMD. Já osobně bych si rozhodně nikdy nekoupil AMD do svého vlastního počítače, kdybych tam byl nepracoval. Kdybych rozhodoval ve společnosti v žebříčku Fortune 500, nikdy bych neosazoval AMD.“

Pan Richard popsal produkty AMD jako „levné, méně spolehlivé a méně kvalitní“ a také považuje za ubohé snahy AMD prodat procesor, nikoli platformu, což je v komerčním segmentu jasná parketa Intelu.

Podobně se prý vyjádřil i dřívější CEO a člen představenstva AMD, Hector Ruiz:

„Nechystali jsme se být tolik soupeřící v mobilním segmentu, ačkoli jsme věděli, že právě mobilní segment je kritický. AMD přišla pozdě s konkurenceschopným produktem v mobilní oblasti.“

Vzhledem k tomu, že autoři výroků ani AMD se k situaci nevyjádřili, musíme ještě počkat, až bude vše vyvráceno.

Zdroj: Expreview

Ruiz a Richard: „AMD bych si nikdy nekoupil“

Ohodnoťte tento článek!