Ruka v rukávě: Twitter koupil nejpopulárnější klient TweetDeck

0

Je to měsíc, kdy se internetem začaly šířit drby, že Twitter chce koupit nejpopulárnější klient, který lidé používají k tweetování kromě originálních aplikací. TweetDeck měl být odkoupen za částku mezi 40–50 miliony dolary. Dnes už je vše jasné, obě strany akvizici potvrdily, ale finanční pozadí nezveřejnily.

Podle zdrojů CNN se jedná o více než 40 milionů dolarů v hotovosti i akciích. Londýnskou firmu převezme se všemi technologiemi i mozky. Na jednu stranu TweetDeck posunul také samotný Twitter někam dál, ale důvod může být i ten, že chce Twitter posílit pozici v Evropě. V Londýně, resp. tamním Roundabout „Silicon“ Valley chtěl už v zimě postavit vlastní pobočku. Odtamtud pochází i TweetDeck, takže už si zajistil i kvalitní personál.

TweetDeck

TweetDeck v současnosti tvoří klienty pro desktop v Adobe AIRu (pro Windows, Linux i Mac OS X), iPhone, iPad, Android, Google Chrome a má také webovou verzi. Kromě Twitteru si rozumí i s Facebookem, Foursquare, MySpace, LinkedInem a Google Buzz.

Zdroj: TweetDeck

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Vypadá to jako HTC ale pokud je to skutečně připravovaný model Nokie pak je vidět, že Nokia sází na trhem (prodejem) osvědčenou jistotu. Čtyři palce jsou optimum (možná bych půl palce ještě přidal) a upravený design OS od Nokie může vdechnout Mobilním Windows nového ducha, který může přilákat zákazníky. Nokia je osvědčená značka a snad dokáže opět v oblasti OS a aplikací dohnat peleton. Zatím vyhrává jen závody o cenu „zkušeného železa“ a v oblasti OS končí někde na chvostu. Jak má šanci se model prosadit proti Androidu ? Šanci určitě má. V podpoře vývoje aplikací myslím Microsoft nakročil správným směrem a i portace oblíbených aplikací pro Iphone a Android na sebe nenechají určitě dlouho čekat. Smartphone dnes není už jen o nějakém offlinovém hraní si (smartphone = zejména využívání připojení k internetu) ale je čím dál více o službách formou online přístupu do různých vzdálených systémů (cloudů) různých poskytovatelů služeb od těch veřejných až po ty privátní (firemní, business) tj. o přístupu do různých IS. Zde by právě Microsoft mohl významně zabodovat a vybudovat si náskok. Má zde zkušenosti s platformou WM 6,1 a WinCE. Uvidíme kam jeho kroky povedou a jestli segment business cloud aplikací dříve neobsadí dosavadní jednička Android. Významným prvkem vývoje v této oblasti bude přetahování se o výrobce speciálních mobilních zařízení (čtečky ČK, RFID atp.) jakým je např. Motorola. Ta zatím čeká co bude a prodává svá specializovaná zařízení ještě se starým OS WiN CE a WM. Pokud se rozhodne pro jiný OS pak bude muset Microsoft protlačit u Nokie vývoj podobných specializovaných zařízení aby se dostal do různých výrobních hal, skladů atp. Mohla by to být zajímavá konkurence Motorole, která na Evropu tradičně kašle.