RunCore a SSD do enterprise segmentu

0

O čínské společnosti RunCore jste již před nějakým tím pátkem mohli číst recenzi na našem serveru, resp. o jejich SSD zařízení Pro IV. Čínský produkt našeho recenzenta překvapil (stejně jako široký zástup čtenářů), výkonostně totiž konkurenci v mnohých disciplínách válcoval. Dnes se zástupci rozhodli proniknout i do podnikové sféry, představujíce modely Kylin II.

Cílení na enterprise segment vám musí ihned evokovat jedno: na domácí použití můžete zapomenout, nevlastníte-li SAS řadič. Na druhou stranu, takové produkty jsou obvykle následovány svými desktopovými variantami a tak není vyloučeno, že se někdy dočkáme i „využitelnějších“ zařízení. Kylin II se od Pro IV liší jedním podstatným parametrem, a to řadičem: RunCore zanevřel na Indilinx Barefoot, v Kylinu naleznete v současnosti oblíbený a výkonný SandForce SF-1500.

Rozměry nové série mohou být 2,5″ či 3,5″. I použitým typem flash paměti se mohou odlišovat, narazíte jak na SLC, tak MLC. Vzhledem k plánovanému nasazení dostali do vínku ECC ochranu dat a zabudovaná teplotní čidla. Průměrná spotřeba je pak rovna hodnotě 2,6 W.

I navzdory technologii ECC jsou rychlosti čtení/zápisu stále silně nadprůměrné, řadič od SandForce má opravdu velký výkon. Těšit se můžete na plných 270/260 MB/s, což vám žádný pevný disk nenabídne. To vše při kapacitách od malinkatých 50 GB po velice slušných 400 GB. Cena ani dostupnost nebyla oznámena, neočekává se však, že by se k nim běžný uživatel dostal.

Zdroj: TweakTown

Ohodnoťte tento článek!