Rusko chystá vlastní kopii Instagramu. „Rossgram“ spustí do konce měsíce

7
Kreml Rusko
Kreml
-
Zdroj: Depositphotos

Ruské úřady nejprve zablokovaly Facebook, ale Instagram ponechaly. Poté, co Meta změnila pravidla ohledně hate speech, však Roskomnadzor vypnul také tuto síť, což nelibě nese mnoho tamních „influencerů“. Ruská kopie Instagramu by jim to měla vynahradit již za pár dní.

Webová stránka rossgram.ru ukazuje projekt sociální sítě, která bude spuštěna už 28. března. Rossgram tak bude ruskou obdobou Instagramu. Jejím tvůrcem je Alexander Zobov, který je (jak o sobě na webu tvrdí) spolužákem zakladatele Telegramu Pavla Durova. Dalším spolutvůrcem má být byznysmen Kirill Filimonov.

Rossgramu má být dostupný pro Android i iOS (těžko si však představit, že by došlo ke schválení v oficiálních obchodem). Podle plánu nejprve dojde k zpřístupnění pro tamnější hlavní bloggery a influencery (a sponzory), od dubna potom pro všechny. Nebudou prý chybět ani monetizační nástroje či funkce placeného přístupu.

Úvodní stránka v překladu říká „28. března 2022 bude spuštěna ruská obdoba Instagramu se známými funkcemi a mobilními aplikacemi pro Android a iOS. Rossgram bude mít také další nástroje pro zpeněžování uživatelů – placený přístup k obsahu, funkci fundraisingu (crowdfunding), program doporučení a další. Právě teď máte možnost stát se prvními uživateli se zvláštními právy. První přístup budou mít přední blogeři a partneři (sponzoři a investoři).  Pro běžné uživatele bude přístup otevřen v dubnu 2022. Vyplňte formulář a získejte předčasný přístup a další informace.“

Už podle prvních obrázků je vidět, že jde o neskrývanou kopii, která se zřejmě Metě líbit nebude. Pokud tedy ke spuštění skutečně dojde a celá aplikace není jen vymyšlená.

Srovnání:

zdroj: oopstop.com

Rusko chystá vlastní kopii Instagramu. „Rossgram“ spustí do konce měsíce
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

7 KOMENTÁŘE

   • Jsem přemýšlel, proč to -ss- a ne, jak je to standardně, např, Rosatom, Roskomnadzor,… pak jsem našel, že rosgram už je (nějaký stránky s rozsypaným čajem). Takže možná „jen“ Rosios, Rosphone, Rosmac,… Rosburger, Roskurica plukovníka Isajkina,… Jak k tomu přijde chudák Ross z Přátel… 😉

    • Premýšľať nemusíš. V origináli majú Россия
     Pokiaľ sa to píše latinkou – je to Rossia – ale teraz to má iné označenie – RoSSia (s dôrazom na veľké písmena v strede názvu).
     Pochopíš, čo sa tým myslí…..