Rusko požádalo Apple a SAP o uvolnění zdrojových kódů produktů

0

Ruská vláda je nedůvěřivá k zahraničním firmám. Podle nového zákonu např. budou provozovatelé cloudových služeb pravděpodobně muset ukládat data o ruských uživatelích na domácí půdě. Právě tak se k nim totiž na vyžádání vláda dostane. Dále se Rusové vážně pokouší rozlousknout Tor.

Země chce všemu přijít na kloub, aby mohla všechno sledovat a nic mu neuniklo. Možná by měla zavolat kolegům z americké NSA. K posledním zprávám s tématikou patří žádost o uvolnění zdrojových kódů. Rusko o to požádalo Apple a německé SAP. Vláda si chce kódy prohlédnout, aby se ujistila, že produkty nejsou používány ke špehování ve státních institucích.

 

Rozhodnutí přichází po nově uvalených sankcích ze strany USA, které mj. postihly tři ruské banky. Myšlenka však padla už při setkání ministra komunikací Nikolaje Nikiforova s generálním manažerem Applu pro Rusko. Nikiforov se odvolává na Snowdenova odhalení. Cílem je prý zajistit spotřebitelům a podnikům co nejlepší zabezpečení osobních dat – a státních zájmů.

Jaká je šance, že by technologické firmy odhalily svá obchodní tajemství? Apple a SAP jistě potřebují pro změnu chránit své produkty, ujistit se, že jim je někdo nezcizí. A že je z bezpečnostního hlediska zbytečně neohrozí tím, že v nich nechají někoho slídit.

Zdroj: Reuters via Neowin

Ohodnoťte tento článek!