Ruský pár prý pirástvím způsobil škodu 22 miliard korun

0

Pokuta půl milionu rublů a možné odnětí svobody na 6 let hrozí moskevskému páru za to, že vedli torrentový tracker Interfilm.ru. Andrej a Natalia Lopuchovovi podle žalobce nelegálně distribuovali třicítku filmů jako například Shrek 3, Resident Evil 3 nebo 28 týdnů poté. Způsobili tak škodu ve výši 38 miliard rublů.

Proti manželům se spikla ruská i americká filmová studia 20th Century Fox, Paramount Pictures, Warner Bros., Disney a Universal Pictures. Tažení proti trackeru prý započalo už v roce 2007. V roce 2009 byly stránky ostřiženy od sítě, když si studia vydupala zablokování přímo u nizozemského hostingu. Navíc získala kopii serveru, takže si mohla přesně vypočítat, jaké filmy, kolikrát a kým byly staženy.

Lopuchovovi vystupovali pod přezdívkami Ripper, Shturman, Nadezhda a Piratka, údajně měli také komplice v Německu, jenž byl znám pod nickem Apple.

V tuto chvíli máme o celé kauze bohužel pouze kusé informace. Nevíme, jestli manželé stáli pouze za trackerem nebo se podíleli i na nahrávání nelegální kopií. V každém případě je zajímavé, že se případ odehrává právě v Rusku, kde se běžně nad autorskými právy příliš nepozastavují a zbytek světa je za to velmi kritizuje.

Zdroj: TorrentFreak, TheMoscowNews

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Každý si může přes Internet koupit program v zahraničí, který si jen stáhne a zadá licenční kód. V takovém případě zaplatí DPH ne v Česku, ale v zemi prodejce programu a státu tak utíkají peníze na daních. Lepší by bylo úplně odstřihnout Česko od Internetu, aby neutekla ani koruna na daních – stejná logika!

    Ono totiž nejde o těch pár korun, které státu utíkají na daních, ale že české hazardní mafii utíkají kšefty – není konkurenceschopná! Tak si objednala zákon, který zakáže konkurenci. To je sen každé soukromé firmy, mít monopol nebo aspoň oligopol s kartelovými dohodami.
    O tom, kolik peněz hazardní mafie odvádí na daních, víme svoje. Protože neplatí daně, ale odvádí peníze na „veřejně prospěšné projekty“. A jak to funguje – viz nejedna kauza.

    Co kdyby si Škoda objednala zákon, že se na území ČR nesmí prodávat auta, která zde nejsou vyrobena? To by byla analogie k „loterijnímu zákonu“. Tam přece státu taky „utíkají peníze“ na daních z mezd dělníků.

  2. Teda ty máš starosti, bárto. Kdyby ses radši staral o to, aby peníze (ne tvoje, ale obyčejných lidí) „neutíkaly do zahraničí“ na všemožném protipirátském výpalném. Platím těm šmejdům (s požehnámím českých politiků) za každé prázdné dvd, mp3 přehrávač, harddisk atd. Milionkrát zopakované téma. Je tu presumpce viny, kdy automaticky předpokládají, že si na své média nahraju jejich odporný autorsky chráněný shit a proto musím platit. Prý za to mám možnost pořizovat si legálně kopie pro vlastní potřebu, nebo co. haha. Jednak jsem se o nic takového neprosil a za druhé, ještě jsem neviděl, že by někdo obviněný za vlastnictví kopií pro vlastní potřebu nemusel platit nebo jít do kriminálu (nebo dělat šaška ochraným svazům). Čili tfuj bárto, starej se o velké problémy a teprve pak řeš ty poddružné.