Rušný červen u AMD: známe data vydání Zambezi, Llana aj.

0

AMD se chystá brzy vydat platformy Sabine a Lynx, procesory Llano a Zambezi, nové čipsety řady 900 a mnoho dalšího. Nyní utekl plán těchto událostí:

Vše začíná datem 1. června / júna na Computexu v tchajwanské metropoli Taipei. Tehdy AMD oficiálně představí mobilní platformu Sabine. Jde o platformu pro notebooky používající procesory AMD A-series, neboli dvoujádrová a čtyřjádrová APU rodiny Llano. V procesoru bude integrovaný Radeon řady HD 6000. Dále budou představeny nové čipsety řady 900, a to jak ty se socketem FM1 pro procesory Llano, tak ty se socketem AM3+ pro Bulldozer / Zambezi / FX-series. Do třetice všeho dobrého se setkáme i s řadou AMD Vision 2011 aneb onou velkou zmatenou změnou značení pro tento rok.

Dále, 7. června / júna na E3 v Los Angeles bude ohlášena řada FX-series, tedy šestijádra a osmijádra Zambezi architektury K15 – Bulldozer. Jak asi víte, jde o čisté procesory bez integrované grafiky pasující do socketu AM3+, příliš se nelišícího od dnešního AM3.


Datem 13. června / júna bude v Seattlu zahájen Fusion Developer Summit, kde se bude probírat vše, co souvisí s architekturou Fusion a ekosystémem kolem ní. Asi se dočkáme pár zajímavých aplikací.

A poslední a nejdůležitejší datum: 14. červen / jún. Tehdy se v Seattlu uskuteční Client Launch Event, budou tedy oficiálně vydány a představeny platformy Sabine i Lynx (Llano pro notebooky a pro desktopy) společně se značením Vision 2011. Rozdílem od prvního ze čtyř dat je hlavně to, že 14. června / júna uvidíme už celou řadu produktů s novými čipsety a procesory od partnerů AMD.

Zdroj: Donanimhaber

Ohodnoťte tento článek!