Rusové chystají alternativu Google Play. NashStore bude kompatibilní s jejich platebními kartami Mir

11
Vladimir Zykov
Vladimir Zykov
-
Zdroj: Yandex

Ruští uživatelé smartphonů s Androidem nemohou nyní plnohodnotně používat obchod s aplikacemi. Chystaný obchod s názvem NashStore („náš obchod“) již bude kompatibilní s ruskými platebními kartami Mir. Spustit jej mají na den vítězství.

Upozornění: Základní zdroj této informace pochází z ruského média

Na úvodní stránce služby se píše: „Cílem NashStore je umožnit občanům Ruska a zemí EAEU využívat známé služby bez omezení. NashStore je obchod s aplikacemi pro Android. Uživatelé z něj budou moci stahovat, instalovat a aktualizovat aplikace a platit za předplatné.“

Obchod má být spuštěn 9. května, kdy Rusové slaví tzv. Den vítězství nad Německem. Vývojářem je ANO Digital Platforms, které na platformě spolupracuje s dalšími lokálními firmami. Rusové by teoreticky mohli zkusit používat čínský obchod AppGallery, ale jde jim zřejmě hlavně o jejich platební systém Mir.

Přes NashStore by si pak ruší uživatelé mohli stáhnout třeba Rossgram, ruskou kopii Instagramu. Před pár dny se přitom na Google Play Rossgram objevil, ale podle autorů šlo o podvrh. Spuštění Rossgramu se teprve chystá.

Rossgram fake
Falešná aplikace vydávající se za Rossgram

Ředitelem projektu NashStore.ru je Vladimir Zykov z ANO Digital Platforms. Ten je zároveň ředitelelem Asociace profesionálních uživatelů sociálních sítí a messengerů, vedoucí celoruského vzdělávacího projektu Digitální žurnalistika a šéfredaktor časopisu Runet.

„V době, kdy se Rusko ocitlo pod tvrdým tlakem západních společností, je úkolem veřejných organizací a sdružení udělat vše pro to, aby ruské podniky a občané měli k dispozici domácí alternativy. Rusové už bohužel nebudou moci běžně používat Play Market k nákupu a placení aplikací a vývojáři tak přišli o zdroj příjmů. To je skutečnost, které dnes čelíme. Proto spouštíme ruský obchod s aplikacemi NashStore“, uvedl na webu dále Zykov.

zdroj: Komsomolskaja pravda via Newsweek

Rusové chystají alternativu Google Play. NashStore bude kompatibilní s jejich platebními kartami Mir
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

11 KOMENTÁŘE

  1. Casem, az prejde dnesni situace, ktera neni vyhodna pro nikoho, by se svym marketem mohli jit i na svetovy trh. Google Play zoufale potrebuje konkurenci a pokud za sebou NashStore bude mit zakladnu uzivatelu z Ruska, nebude hrozit paberkovani nekde na okraji internetu.

  2. Copak Mir, ale Sputnik.

    Jediný, kdo bude tenhle ruskej nesmysl používat, jsou rusáci. A rovnou si tam stáhnou i aplikaci na McVáňu.

    Spíš věřim, že se ruskýho trhu rádi ujmou Číňani, takže někdo jako Tencent.