Rybka hraje Pokémony. Živý stream na Twitchi sledují tisíce lidí

0

Aktuálně nesledovanější herní stream vás určitě překvapí, neovládá jej totiž člověk, ale živá rybka. Ta na emulátoru hraje Pokémon Red, starý hit z GameBoye. Přenos najdete na twitch.tv, v jednu chvíli jej už sledovalo přes 20 000 uživatelů, celkově už 1,6 milionu. V čem je trik?

Kanál Fish Plays Pokemon na Twitch.tv
Kanál Fish Plays Pokemon na Twitch.tv

Rybka jménem Grayson Hopper ovládá hru pomocí svých pohybů. Její akvárko sleduje webkamera a software, který oblast rozdělil do devíti dlaždic. Každá znamená jedno tlačítko: čtyři směry, A, B, Start, Select a náhodný výběr.

Za vývojem stojí Catherine Moresco a Patrick Facheris, kteří ovladač naprogramovali během školního hackatonu. Jejich nápad byl tak šílený a originální, že si jej kromě komunity z Twitche všimla i velká zahraniční média.

 

A nemyslete si, že není na co koukat. Po nějakých 135 hodinách Grayson chytil prvního Pokémona, Charmandera jménem AAAABBK. S ním pak porazil prvního soupeře se Squirtlem. Jinak ale rybka věčně spí a noci si hrát nemůže, protože v akvárku nemá světlo a webkamera ji nevidí. To se ale má změnit. Programátoři už vybírají příspěvky, chystají lepší prostředí i lampu.

Oživeno: Jak se dalo čekat, nápad inspiroval další nadšence. Na kanálu BeatsPlayPokemon najdete hru ovládanou pomocí hudby. Různé frekvence aktivují různá tlačítka.

via Ars Technica

Ohodnoťte tento článek!