Rychlá a úsporná SSD paměť za 2 tisíce

0

Kingston představil nové SSD úložiště série SSDNow V, které díky ceně i přijatelné 40GB kapacitě pro operační systém má šanci oslovit uživatele pro nasazení v desktopu nebo notebooku. I když to zdroj neuvádí, s největší pravděpodobností budou použity MLC NAND paměťové čipy.

Výrobce uvádí vysoké hodnoty pro čtení – až 170 MB/s, zápis je pomalejší – 40 MB/s. Přesto rychlost čtení a nízká přístupová doba se pozitivně projeví na rychlosti práce v systému, Kingston se chlubí více než trojnásobným výkonem v HDD testu PCMark Vantage oproti běžnému 7200rpm disku (testovací sestava s jižním můstkem Intel ICH10 a rychlým CPU, skóre 3708 vs. 13883). Konkurující disk není známý a PCMark není příliš objektivním měřením, takže čísla mohou být klidně reálná.

Kingston na SSD poskytuje tříletou záruku, předpokládaná životnost je 1 milion MTBF. Příjemná je typická spotřeba 0,15 W a v režimu spánku pouhých 0,06 W.

Kingston SSDnow 40GB Accelerator Drive se v obchodech objeví ve dvou verzích. Buď jako samostatný disk za zhruba 2000 Kč nebo set disku a instalační sady s Acronis True Image HD, kterým můžete přesunout celý oddíl stávajícího disku s operačním systémem na SSD. Tento balíček bude stát okolo 2100 Kč.

Aktualizováno: Bit-tech dneska vydal recenzi onoho 40GB Kingstonu.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!